Jak se doma učíme anglicky…

V první i ve druhé třídě máme nyní stejné téma – oblečení. Děti se doma učí jednotlivá slovíčka opakovat podle poslechu, správně vyslovit i napsat. Popisují, jaké je jejich nejoblíbenější oblečení a jakou má barvu. Ve druhé třídě pak popisují, co mají ostatní děti na sobě.

Ve třetí třídě jsme se zaměřili na přídavná jména. Děti popisují, jak někdo vypadá i jak se cítí. A těch nových slovíček bylo opravdu hodně! Jsme moc rádi, že jste to tak dobře zvládli!

Linda a Evžen

P.S.: Děkujeme moc rodičům, že nám pomáháte.

 

 

 

Čtvrťáci před Vánocemi

Máme za sebou čtvrtletní konzultace ŽUR, které potvrdily, že umíme ohodnotit úroveň svých dovedností a vědomostí.  Že umíme posoudit, nakolik se nám školní práce daří, a co můžeme sami pro sebe zařídit, aby se dařilo lépe. Jsme na cestě vzděláváním, každý na své úrovni, každý za sebe. Začínáme si uvědomovat odpovědnost za vlastní učení. To je na čtvrťáka docela dost, ne? Baví nás Dílny čtení. Se zaujetím čteme vlastní knihy, vybíráme otázky, na které hledáme v přečtených textech odpovědi. V Dílnách psaní se pouštíme do vlastních textů, inspirujeme se tím, co čteme, procházíme minilekcemi, které nám pomáhají používat správné výrazové prostředky. Nezapomínáme na pravopis a krasopis. Hodiny matematiky plynou jako voda, někdy jako pěkná bystřina. Společná sdílení řešení a uvědomování si zákonitostí nám slouží k hlubšímu porozumění tomu, čím matematika vlastně je. Těšíme se na Vánoce, na naše společné vystoupení, zpívání, setkání, pozastavení.

Lenka Beranová

BÍLÝ KŮŇ, VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ, 17.11.

V tomto týdnu jsme v naší školní družině zažili opravdu pestrou tvorbu.  Přivítali jsme Martina na bílém koni – stříhali jsme, lepili a zdobili papírové jezdce. Daniela nacvičila s dětmi z družiny uvítání malým občánkům – děti recitovaly, hrály a zpívaly. Měli jsme tu čest být zkušebními diváky. Potom jsme si ještě připomněli výročí sametové revoluce prací s klovatinou, křídou a stříháním klíčů či květin. Někteří si i vyzkoušeli pocit být za zdí. Nezapomínáme si pohrát, zahrát divadélka ani zazpívat. Zdravíme všechny rodiče.

 

 

 

 

 

 

 

Text nebo graf?

Co je snadnější? Získávat informace ze čteného textu nebo porozumět grafickému vyjádření? Díky propojeným hodinám čtení, matematiky a přírodovědy jsme pomocí textu doplněného grafem hledali argumenty, která z těchto dvou forem písemného sdělení je nám bližší a proč. Rozdělili jsme se na dvě skupiny podle osobního názoru, a potom jsme se přesvědčovali o výhodách. V další hodině jsme měli k dispozici graf, který vytvořili třeťáci, a my jsme z něj četli všechny informace, které nabízel. Přišli jsme na to, že se jedná o záznam měření teploty vzduchu za měsíc leden v naši meteorologické budce. Pak už bylo na nás vybrat si měřenou veličinu (teplotu, tlak, vlhkost vzduchu, rychlost větru nebo množství srážek) a podobu grafu. Pracovali jsme ve volně zvolených skupinách. Hotové grafy jsme naskenovali, společně sdíleli, popisovali a hodnotili. Všichni zvládli práci na výbornou!

LB

Rámujeme

Hned druhý den školy jsme společně přišli na to, proč jsou nástěnky ve třídě prázdné. Jsou to vlastně rámy na to, abychom obsah doplňovali sami. Rámečky, které budeme potřebovat k bádání, jsme si společně vyrobili v rámci vzájemné pomoci. Na nástěnce se díky nim objevily zážitky z prázdnin, které pro nás byly nej!

L.B.