Naše škola

Základní škola v Šeberově byla založena v roce 1904. Nacházíme se v klidném prostředí Šeberova a další pracoviště máme v Hrnčířích v blízkosti rybníků a chráněného přírodního území.

Ve školním roce 2023/2024 u nás najdete 8 tříd 1.- 5. ročníku. Od příštího roku se přesuneme do nového areálu. Vzhledem k poloze v městské části Praha – Šeberov jsme školou komunitního typu:

• všichni se tu známe,
  • panuje u nás přátelská atmosféra,
  • vzájemná úcta a porozumění,
  • společné aktivity,
  • spolupráce s rodiči, veřejností, zřizovatelem.
Vize naší školy: „Škola pro úspěch každého žáka.“

Prioritou naší školy je vychovat vzdělané, zdravě sebevědomé a spokojené dítě. Podmínky ve škole nastavujeme tak, aby se každý žák učil naplno, s radostí a své učení si řídil.

Jak toho dosahujeme?
  • pestré metody a formy práce: kritické myšlení, tematická výuka, badatelská výuka, učíme se venku
  • podpora čtenářství, pisatelství, gramotností
  • rozvoj soft-skills (kritické myšlení, komunikace, spolupráce, kreativita)