Vítejte po prázdninách!

Milí čtvrťáci!

Máte oblíbené místo? Teď nemyslím zrovna ve třídě třetí lavici u okna, ale místo, kde jste rádi, kde vám to voní, kde rádi sníte, hrajete si, pouštíte si fantazii na špacír. Je to u babičky? Doma? Na dovolené? V lese? Na konci zahrady? Na stromě? Věřím, že takové místo si vybaví každý z vás. I já takové mám a není daleko od školy. Místa budeme společně odhalovat, hledat, čím jsou si podobná, nebo čím jsou originální. Vytvoříme si jejich mapu.

Jak rozumíte slovu krajina? Může být krajinou matematika? Mohou mít svou krajinu čtenáři? Pisatelé? Krajinu naší země budeme každopádně objevovat ve vlastivědě, v přírodovědě. Budeme ji kreslit, modelovat, pozorovat… Těšíte se? Já ano!

Lenka Beranová

Erby jako osobní znak

V rámci domácí výuky se měli žáci zamyslet nad symbolem, který by je charakterizoval. Jako propojení s tématem vlastivědy – středověké erby a znaky, si měli žáci podle video návodu vyrobit vlastní erb a umístit na něj svůj znak. Prostudovali PL se základy heraldiky, připravili si pomůcky a zhotovili návrh. Potom na karton provedli finální práci. Závěr byl v provedení fotografie hotového erbu a odeslání do společného úložiště. Práce byly opatřeny komentářem učitele a jako odměna za svědomitou práci získali od pana učitele třídní erb.

Informace TU k domácí výuce

Vážení rodiče, zobrazení týdenních plánů funguje v nezměněné podobě (v záhlaví třídní stránky). Učivo bude zadáváno prostřednictvím denních plánů, které budou k dispozici na sdíleném Google disku.  Přístup získáte pomocí odkazu, který obdržíte v e-mailu. Na tomto disku získáte veškeré potřebné materiály pro domácí výuku. Zároveň tam budete vkládat 1x týdně naskenované či vyfocené práce žáka určené k odevzdání.