Erby jako osobní znak

V rámci domácí výuky se měli žáci zamyslet nad symbolem, který by je charakterizoval. Jako propojení s tématem vlastivědy – středověké erby a znaky, si měli žáci podle video návodu vyrobit vlastní erb a umístit na něj svůj znak. Prostudovali PL se základy heraldiky, připravili si pomůcky a zhotovili návrh. Potom na karton provedli finální práci. Závěr byl v provedení fotografie hotového erbu a odeslání do společného úložiště. Práce byly opatřeny komentářem učitele a jako odměna za svědomitou práci získali od pana učitele třídní erb.

Informace TU k domácí výuce

Vážení rodiče, zobrazení týdenních plánů funguje v nezměněné podobě (v záhlaví třídní stránky). Učivo bude zadáváno prostřednictvím denních plánů, které budou k dispozici na sdíleném Google disku.  Přístup získáte pomocí odkazu, který obdržíte v e-mailu. Na tomto disku získáte veškeré potřebné materiály pro domácí výuku. Zároveň tam budete vkládat 1x týdně naskenované či vyfocené práce žáka určené k odevzdání.

Projektový den Profese, 4. třída

Čtvrťáci nebyli v učebnách, ale jeli přímo do provozu, na exkurzi do firmy Techo, výrobce kancelářského nábytku. Exkurzi vedl rodič jednoho žáka pan Johánek. Poučil žáky o bezpečnosti, předal jim vesty a už je vedl do dílny. Zde viděli a také slyšeli velké moderní stroje a jak je lidé obsluhují. Pozorovali zpracovávání materiálu: od velkých desek, přes vyřezávání různých tvarů, lepení hran, až po kompletaci hotových kusů nábytku. Velmi je zaujala aktivita robota, který vykonával svou práci bez ohledu na přítomnost vzácné školní výpravy. Žáci prošli také skladem dílů a některých výrobků. Sledovali, jak se v lakovně stříká barva na kovové součásti, což prováděl velmi složitý a citlivý robot. Žáci dostali dárky, dřevěné desky s kolíčky, z nichž lze vytvořit rozmanité výrobky. Závěrem exkurze si v showroomu na mnoha místech a židlích vyzkoušeli, jak se cítí a pracují lidé při sjednávání zakázek.

Druhá část dne byla sportovně turistická. Čtvrťáci si protáhli těla na posilovacích strojích venkovní tělocvičny a na hřišti. Takto připraveni zvládli přírodovědně vlastivědnou procházku kolem meandrů potoka Botiče a skrz vesnickou památkovou zónu Stará Hostivař až k zastávce Toulcův dvůr.