Škola v přírodě

Vážení rodiče,

dojeli jsme v pořádku. Cestou se vypršelo a nyní je sice pod mrakem, ale občas se ukáže i sluníčko.

Po ubytování v pokojích s vlastním příslušenstvím, jsme se na dvě etapy přesunuli do jídelny. K obědu byla kuřecí polévka s nudlemi a vepřové maso na paprice s těstovinami.

Nyní, po krátkém poledním klidu jsou všechny třídy venku na první vycházce. Věříme, že počasí nám bude příznivé a pobyt v krásné přírodě kolem Rabštejna nad Střelou si užijeme.

Jaroslav Střeštík

Milí čtvrťáci,

konec prázdnin klepe na dveře a začátek školního roku se blíží. Doufám, že jste si léto užili a načerpali nové síly. Co jste všechno zažili? Kam jste se podívali? Povíme si příští týden.

Letošní rok se ponese v duchu změn, ale žádný strach! Změny jsou jen nové výzvy, které jistě všichni zvládneme. Ve třídě se na vás těší nové paní učitelky. Společně budeme objevovat nové předměty přírodovědu, vlastivědu, informatiku a naučíme se toho zase více do života. Tak s chutí do toho!

Veronika Gottlieberová a Petra Záleská

Vítejte po prázdninách!

Milí čtvrťáci!

Máte oblíbené místo? Teď nemyslím zrovna ve třídě třetí lavici u okna, ale místo, kde jste rádi, kde vám to voní, kde rádi sníte, hrajete si, pouštíte si fantazii na špacír. Je to u babičky? Doma? Na dovolené? V lese? Na konci zahrady? Na stromě? Věřím, že takové místo si vybaví každý z vás. I já takové mám a není daleko od školy. Místa budeme společně odhalovat, hledat, čím jsou si podobná, nebo čím jsou originální. Vytvoříme si jejich mapu.

Jak rozumíte slovu krajina? Může být krajinou matematika? Mohou mít svou krajinu čtenáři? Pisatelé? Krajinu naší země budeme každopádně objevovat ve vlastivědě, v přírodovědě. Budeme ji kreslit, modelovat, pozorovat… Těšíte se? Já ano!

Lenka Beranová