Akce školy v měsíci prosinci

Vážení rodiče,

měsíc prosinec je nejen poslední měsíc v kalendářním roce, ale také období konání různých akcí v naší škole. Pro vaši přesnější informovanost uvádíme tyto bližší informace:

úterý 6. 12. – Mikulášská nadílka – v dopoledních hodinách bude Mikuláš se žáky z 5. třídy obcházet své spolužáky a rozdávat balíčky, připravené Spolkem rodičů

středa 21. 12. – třídní besídky – v dopoledních hodinách si každá třída udělá vlastní program, zahrají si hry, rozdají dárky, ochutnají cukroví

čtvrtek 22. 12. – Vánoční vystoupení žáků školy v kostele Církve Bratrské. Dopolední vystoupení od 10 hodin je určeno pro děti z MŠ, důchodce a rodiče, kteří z časových důvodů nemohou přijít na odpolední vystoupení. Hlavní vystoupení je od 17 hodin. Vzhledem k omezenému počtu míst, zvažte, kdo můžete z rodiny přijít již na dopolední vystoupení.

Po ukončení odpoledního vystoupení následuje na zahradě školy setkání rodičů a žáků, které organizuje Spolek rodičů.

Všichni jste srdečně zváni, bude připraveno občerstvení – svařené víno, čaj, cukroví a atmosféra k přátelskému popovídání a popřání si vzájemně klidných svátků.

Těšíme se na společné setkání

Jakmile se rozloučíme, začínají od 23. 12. 2022 do 2. 1. 2023 vánoční prázdniny.

Podle nařízení MŠMT o organizaci školního roku 2022/2023 je začátek školy po vánočních prázdninách stanoven na 3. 1. 2023.
To znamená, že v pondělí 2. ledna jsou ještě prázdniny.
Jaroslav Střeštík

Milí čtvrťáci,

konec prázdnin klepe na dveře a začátek školního roku se blíží. Doufám, že jste si léto užili a načerpali nové síly. Co jste všechno zažili? Kam jste se podívali? Povíme si příští týden.

Letošní rok se ponese v duchu změn, ale žádný strach! Změny jsou jen nové výzvy, které jistě všichni zvládneme. Ve třídě se na vás těší nové paní učitelky. Společně budeme objevovat nové předměty přírodovědu, vlastivědu, informatiku a naučíme se toho zase více do života. Tak s chutí do toho!

Veronika Gottlieberová a Petra Záleská

Vítejte po prázdninách!

Milí čtvrťáci!

Máte oblíbené místo? Teď nemyslím zrovna ve třídě třetí lavici u okna, ale místo, kde jste rádi, kde vám to voní, kde rádi sníte, hrajete si, pouštíte si fantazii na špacír. Je to u babičky? Doma? Na dovolené? V lese? Na konci zahrady? Na stromě? Věřím, že takové místo si vybaví každý z vás. I já takové mám a není daleko od školy. Místa budeme společně odhalovat, hledat, čím jsou si podobná, nebo čím jsou originální. Vytvoříme si jejich mapu.

Jak rozumíte slovu krajina? Může být krajinou matematika? Mohou mít svou krajinu čtenáři? Pisatelé? Krajinu naší země budeme každopádně objevovat ve vlastivědě, v přírodovědě. Budeme ji kreslit, modelovat, pozorovat… Těšíte se? Já ano!

Lenka Beranová