Páteční pozdrav 13_23/24

Zdravíme vás opět z naší-vaší školy a přejeme všem hezké páteční odpoledne.

Hned na úvod připomínám, že v pondělí 27.11. 2023, na kdy je odbory vyhlášena stávka, se v naší škole učí. Pro vyjádření nesouhlasu s chystanými změnami ministerstva školství jsme zvolili komunikativní formu. Vysvětlujeme situaci rodičům našich žáků (v týdnu jsem vám k tomu poslal e-mail a na webu popisuje situaci blog), žádáme vás o podporu v informování širší veřejnosti a napsali jsme otevřený dopis ministru školství, jehož znění můžete najít na webu, sociálních sítích, případně klikněte zde. Tolik k aktuální situaci. Chci vás ujistit, že v ZŠ Šeberov vždy budeme usilovat o to, abychom byli kvalitní školou!

V příštím týdnu se chystá opět mnoho dalších aktivit, které vyústí víkendovým rozsvěcení vánočních stromků v našich obcích Hrnčířích a Šeberově. Příští týden je totiž první neděle adventní. Věřím, že se na obou akcích v sobotu i v neděli potkáme. Na té nedělní 3. prosince v 16:40 je v programu vystoupení také našich žáků. Pojďme jej pojmout jako takový adventní happening, sejděme se v co největším počtu a vystupovat budou pak všichni přítomní. Protože je tedy zmíněná první neděle adventní, zapálíme na adventním věnci také první svíčku. K té máme písničku, a tak může s námi zpívat celé náměstí. Text i nápěv můžete najít: Adventní písnička text, Adventní písnička_zpěv a můžete natrénovat celé rodiny doma. Zpívat budeme pouze první sloku, vždyť bude první neděle adventní 😊. Další sloky pak můžete zpívat v průběhu adventu doma a na naši Vánoční slavnosti 21. prosince pak uzavřeme kruh a zazpíváme všechny čtyři sloky. Když to tak popisuji a při pohledu na dnešní datum, které říká, že za měsíc budeme sedět u štědrovečerních stolů se svými blízkými, se na všechny společné adventní akce těším.

Ještě se sluší zmínit některé události tohoto týdne. 1.A vyrazila na podzimní procházku do Modřanské rokle, moc si to užili, hodně se dozvěděli o podzimní přírodě a dokonce si upekli na ohníčku brambory. V 1.B jsem se ve čtvrtek a pátek s dětmi potěšil při výuce. Četli jsme, psali, počítali a zpívali. Je skvělé vidět, jak se prvňáci posunují na své cestě dál. Děkuji, že je podporujete, čtete si s nimi. Je to pro ně moc důležité. Ve 2.A trénovali s využitím internetové aplikace poznávání hodin a ve 2.B začali nové učivo – psaní u/ú/ů ve slovech na správném místě. Obě třetí třídy společně v jedné velké skupině opakovali násobilku. Čtvrťáci a páťáci byli dnes nazdobení, protože vyrazili do divadel: čtvrťáci na anglické představení, páťáci do Divadla v Dlouhé na plyšovou gangstersku. Do Dlouhé mimochodem vyráží příští týden také naši prvňáci na Jak jsem se ztratil. To jim moc přeju a jestli jste to neviděli, milí rodiče, tak vám doporučuju sehnat si lístky a vyrazit společně s dětmi. Páťáci se v průběhu týdne věnovali geometrickému projektu Tvorba matematického města. Nejenže spočítali obsahy a obvody všech svých budov a pozemků, ale také ve skupinách vytvořili všechny stavby, které by podle nich v žádném městě neměly chybět.

Milí rodiče, naše děti, přátelé, za celý tým ZŠ Šeberov vám přeji krásný víkend…

Jiří Luka