Akce školy v měsíci prosinci

Vážení rodiče,

měsíc prosinec je nejen poslední měsíc v kalendářním roce, ale také období konání různých akcí v naší škole. Pro vaši přesnější informovanost uvádíme tyto bližší informace:

úterý 6. 12. – Mikulášská nadílka – v dopoledních hodinách bude Mikuláš se žáky z 5. třídy obcházet své spolužáky a rozdávat balíčky, připravené Spolkem rodičů

středa 21. 12. – třídní besídky – v dopoledních hodinách si každá třída udělá vlastní program, zahrají si hry, rozdají dárky, ochutnají cukroví

čtvrtek 22. 12. – Vánoční vystoupení žáků školy v kostele Církve Bratrské. Dopolední vystoupení od 10 hodin je určeno pro děti z MŠ, důchodce a rodiče, kteří z časových důvodů nemohou přijít na odpolední vystoupení. Hlavní vystoupení je od 17 hodin. Vzhledem k omezenému počtu míst, zvažte, kdo můžete z rodiny přijít již na dopolední vystoupení.

Po ukončení odpoledního vystoupení následuje na zahradě školy setkání rodičů a žáků, které organizuje Spolek rodičů.

Všichni jste srdečně zváni, bude připraveno občerstvení – svařené víno, čaj, cukroví a atmosféra k přátelskému popovídání a popřání si vzájemně klidných svátků.

Těšíme se na společné setkání

Jakmile se rozloučíme, začínají od 23. 12. 2022 do 2. 1. 2023 vánoční prázdniny.

Podle nařízení MŠMT o organizaci školního roku 2022/2023 je začátek školy po vánočních prázdninách stanoven na 3. 1. 2023.
To znamená, že v pondělí 2. ledna jsou ještě prázdniny.
Jaroslav Střeštík

Změny jako téma

Milí páťáci,

poslední rok vaší docházky do naší školy je před námi. Čeká nás mnoho tradičních povinnosti, ale také spoustu změn. Máme jinou učebnu, nové spolužáky, jiné vyučující… Věřím, že společně proplujeme neklidnými vodami změn a tímto tréninkem se náležitě připravíme na změny, které přijdou.  Změny kolem nás je také téma, které jsme pro letošní rok zvolili jako celoškolní téma. To, co je ale pevné a neměnné jsou hodnoty jako kamarádství, přátelství, ochota pomoci, vzájemná podpora, to, že se na sebe navzájem těšíme a je nám spolu dobře.

A na to se těším i já!

Lenka

Vítejte ve škole páťáci

Začal nám nový školní rok. Doufám, že jste si všichni o prázdninách odpočinuli. Těšíte se na nová dobrodružství? Co nového jste zažili? Kam jste měli možnost se podívat? Jaká nová místa jste objevili? Čím vás některé místo uchvátilo? Letos budeme poznávat krajiny všeho druhu, nejen kolem nás, ale i v nás… Společně projdeme celým školním rokem a na jeho konci budeme mít vzpomínky a zážitky z mnoha krajin. Co si pod tím představíte? Povíme si, až se sejdeme.

K začátku školního roku 2020/21

Páťáci!

Máte před sebou poslední rok na této škole. Co všechno bychom společně mohli zvládnout? Kořeny vzdělání jsme již zapustili. Některé jsou pevnější, jiné slabé. Kmen naší třídy se zpevňuje. Jsou daná jasná pravidla, která musíme opečovávat, aby nám spolu bylo stále dobře. A kam růst dál a výš?  Kam větve našeho společného stromu, ale i jednotlivé větvičky jednotlivců, mohou dosáhnout, to je na každém z vás.

Těším se na společný růst!

Lenka Beranová

Jak to doma zvládají páťáci

A jak to jde doma páťákům? V přírodovědě poznávají soustavy lidského těla. Teď naposledy v rámci vylučovací soustavy evidovali svůj denní příjem tekutin a vyhodnocovali, zda je jejich pitný režim dostatečný.

Ve vlastivědě se zamýšleli nad větou J. A. Komenského „Pojď sem, dítě, uč se moudrým býti.“

Napadlo je například:
„Podle mě tím chtěl říct, že učením člověk zmoudří.“
„Děti se mají učit, aby nebyly hloupé.“
„Aby byl člověk moudrý, musí se dobře učit a poznávat nové věci.“
„Znamená to, že měl rád školu a chtěl, aby se vzdělání dostalo více mezi lidi.“
„Vzdělávání dětí vede k moudrosti.“

Když už byl zmíněn J. A. Komenský, nesmělo se opomenout na jeho slavné dílo Orbis pictus. Páťáci si doma vyzkoušeli práci s obrázky a se slovy, a to v českém i anglickém jazyce.

Dnes jsme měli třídní videohovory po skupinkách. Vypadá to, že se mají děti dobře. Kromě učení nezapomínají na hry a pobyt venku, také doma hodně pomáhají. I když někteří zmínili, že jim vyhovuje při učení klid doma, většina prohlásila, že už se těší do školy!