K začátku školního roku 2020/21

Páťáci!

Máte před sebou poslední rok na této škole. Co všechno bychom společně mohli zvládnout? Kořeny vzdělání jsme již zapustili. Některé jsou pevnější, jiné slabé. Kmen naší třídy se zpevňuje. Jsou daná jasná pravidla, která musíme opečovávat, aby nám spolu bylo stále dobře. A kam růst dál a výš?  Kam větve našeho společného stromu, ale i jednotlivé větvičky jednotlivců, mohou dosáhnout, to je na každém z vás.

Těším se na společný růst!

Lenka Beranová

Jak to doma zvládají páťáci

A jak to jde doma páťákům? V přírodovědě poznávají soustavy lidského těla. Teď naposledy v rámci vylučovací soustavy evidovali svůj denní příjem tekutin a vyhodnocovali, zda je jejich pitný režim dostatečný.

Ve vlastivědě se zamýšleli nad větou J. A. Komenského „Pojď sem, dítě, uč se moudrým býti.“

Napadlo je například:
„Podle mě tím chtěl říct, že učením člověk zmoudří.“
„Děti se mají učit, aby nebyly hloupé.“
„Aby byl člověk moudrý, musí se dobře učit a poznávat nové věci.“
„Znamená to, že měl rád školu a chtěl, aby se vzdělání dostalo více mezi lidi.“
„Vzdělávání dětí vede k moudrosti.“

Když už byl zmíněn J. A. Komenský, nesmělo se opomenout na jeho slavné dílo Orbis pictus. Páťáci si doma vyzkoušeli práci s obrázky a se slovy, a to v českém i anglickém jazyce.

Dnes jsme měli třídní videohovory po skupinkách. Vypadá to, že se mají děti dobře. Kromě učení nezapomínají na hry a pobyt venku, také doma hodně pomáhají. I když někteří zmínili, že jim vyhovuje při učení klid doma, většina prohlásila, že už se těší do školy!

Informace TU k domácí výuce

Vážení rodiče, zobrazení týdenních plánů funguje v nezměněné podobě (v záhlaví třídní stránky). Učivo bude zadáváno prostřednictvím denních plánů, které budou k dispozici na sdíleném Google disku.  Přístup získáte pomocí odkazu, který obdržíte v e-mailu. Na tomto disku získáte veškeré potřebné materiály pro domácí výuku. Zároveň tam budete vkládat 1x týdně naskenované či vyfocené práce žáka určené k odevzdání.