Akce Spolku rodičů ve školním roce 2020/2021

Vážení rodiče, žáci a přátelé školy,

v letošním školním roce jsme pro Vás připravili následující akce, na které Vás jménem Spolku rodičů při ZŠ Šeberov všechny srdečně zveme:

1. 10. 2020 – Malá školní slavnost – k zahájení nového školního roku jsme se rozhodli uspořádat na zahradě školy Malou školní slavnost s opékáním buřtů a živou hudbou. Čas bude ještě upřesněn, předpokládáme od 16, spíše ale od 17 hodin.

17. 12. 2020 – Vánoční setkání – připravíme pro Vás po vánočním vystoupení žáků drobné občerstvení, svařené víno, punč a jiné dobroty k navození vánoční atmosféry, popovídání si s přáteli a popřání krásných svátků. Před kostelem Církve bratrské V Ladech 10, po skončení vystoupení, cca od 18:30.

2. 2. 2020 – Masopust hrou – v ZŠ Šeberov si děti i rodiče na jednotlivých stanovištích vyzkouší deskové hry a vyřeší i složitější hlavolamy, závěr večera bude zakončen karnevalovou diskotékou v tělocvičně . Čas ještě upřesníme, zatím předpokládáme od 17 hodin.

na konci června  (termín ještě upřesníme) – Zahradní slavnost – rozloučení se se školním rokem 2020/2021, s páťáky  a ostatními spolužáky u ohně a hudby

Samozřejmě sledujeme vývoj situace v souvislosti s šířením Covid-19 a budeme reagovat na aktuální stav v době plánovaných akcí. Budeme vás o všem včas informovat na webových stránkách školy i na naší nástěnce ve vestibulu školy.

Máte -li zájem se jakkoliv zapojit a pomoci nám, napište nám na mail Spolku rodičů –  . Budeme se na Vás všechny těšit!

Školní rok “Proč (ne)rosteme jako dříví v lese?” zahájen

Společným setkáním po prázdninách jsme 1. 9. 2020 zahájili nový školní rok zaměřený na pozorování soužití lidí a stromů.

Přijali jsme několik hygienických opaření spojených se stanovením skupin žáků podle umístění tříd na patrech a začlenění obědů do rozvrhu, abychom předešli setkávání žáků z jiných tříd v jídelně a ŠD. Současně jsme zahájili změny v organizaci výuky, které byly představeny rodičům: Formativní hodnocení v 1.-3. třídě, omezení zvonění, propojení výukových hodin do logických celků, převod distančního výukového systému na Google/učebna a založení žákovských účtů.

Na třídních schůzkách 3. 9., po diskuzi s rodiči jsme mohli konstatovat, že intenzivní přípravu a náročnou práci na nových změnách rodiče ocenili, souhlasí a vítají zavedené změny. Společně budeme sledovat jejich efektivitu a provedeme vyhodnocení v čase. Nyní dotahujeme detaily adaptačních pobytů jednotlivých tříd.

Jsem rád, že Spolek rodičů na společném setkání po třídních schůzkách stanovil termíny mnoha zajímavých akcí, které vám představí na nástěnce ve vestibulu školy.

Dále vám oznamuji, že byl zprovozněn odkaz na nově zavedený komunikační kanál Google/učebna z jednotlivých třídních stránek, kde jste zvyklí chodit na týdenní plány. Prosím, vyzkoušejte.

Setkání s vámi a žáky po delší době nás naplnilo energií a chutí do dalších výzev, které prezenční výuka nabízí.

Věříme, že jsme udělali maximum pro udržení docházky žáků do školy a společně postupně naplníme všechny stanovené plány a cíle.

Přeji vám hezké podzimní dny

Jaroslav Střeštík