Obědy od 12. 4. 2021

Vážení rodiče,
protože se třídy budou střídat rotačním způsobem (prezenční x distanční výuka), a stále ještě se věci nevrací do “běžného” provozu, zůstávají všechny obědy plošně ODHLÁŠENÉ a vás prosíme, abyste svým dětem obědy včas přihlašovali podle skutečné potřeby.

Žáci, kteří se budou učit ve škole, budou obědvat se svou třídou v jídelně. Žáci, kteří se budou učit distančně, mají i nadále nárok odebírat dotované obědy, pokud chtějí (do přinesených nádob), v čase 11:15 – 11:30.

Obědy můžete přihlašovat přes webový jídelníček, případně e-mailem/telefonicky. Můžete také využít novinku pro chytré telefony Android – aplikaci Jídelna (odkaz najdete na www.jidelna.cz; číslo naší jídelny je 1206, přihlašování funguje přes vaše přihlašovací údaje).

Na webovém jídelníčku je možné přihlašovat obědy na ty dny, kde je již vložený jídelníček, aktuálně do konce tohoto týdne, zatím čekáme na jídelníček na další období. Mailem a telefonicky nyní dokážeme přihlašovat obědy do konce dubna.

Otevření školy 12. 4. 2021 a testování žáků

Vážení rodiče,

v pondělí 12.4. – lichý týden –  nastupuje na prezenční rotační výuku 3. a 5. třída. Vyzkoušíme režim testování, časovou náročnost a organizaci se staršími žáky.
v pondělí 19.4. – sudý týden – nastupuje na prezenční rotační výuku 1., 2. a 4. třída. Žákům 1. třídy asistují při testování rodiče. V dalších třídách je to na rozhodnutí rodičů, zda chtějí být u testování. Rodičům doporučujeme, že mohou ráno ve dny testování, doprovodit žáka do školy, mohou se zúčastnit testování, nebo čekat před školou na výsledky a hned odvést dítě domů v případě pozitivního testu.
Vyučování v prezenční výuce bude probíhat podle platných rozvrhů jednotlivých tříd. Budova školy je otevřena od 7:40 h. Zahájení testování v pondělí a ve čtvrtek 7:55 h.
Distanční výuka bude probíhat tak, jako doposud, ale může dojít k dílčím úpravám online hodin.
Všichni jste do mailu obdrželi důležité informace popisující režim testování. Odkaz na informace k testování MŠMT.
Ranní ŠD nebude v následujícím období z organizačních důvodů poskytována. Odpolední ŠD bude zajištěna pro 1. – 4. třídu do 16:00 h.
Obědy jsou plošně odhlášeny. Je nutné je prostřednictvím webového jídelníčku, případně mailem nebo telefonem nejpozději do pátku 12:00 h pro žáky přihlásit.
Prostřednictvím emailu, prosíme, obratem sdělte třídní učitelce, zda vaše dítě bude chodit na obědy a do ŠD.
Věříme, že společnými silami, vše zvládneme.
Děkujeme za spolupráci!

ZÁPIS DO PRVNÍ TŘÍDY PRO ŠKOLNÍ ROK 2021/2022

Zápis do 1. třídy naší školy proběhne dne 26. 4. 2021 od 14 do 18 hodin, podle aktuálně platných hygienických opatření se uskuteční prezenčně nebo na dálkově.
Podání žádosti o přijetí dítěte k základnímu vzdělávání se řídí § 37 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů.

Bližší informace najdete v nabídce ZÁPIS na těchto stránkách.

Nepodceňujme vliv komunikačních technologií na naše děti

V důsledku uzavření škol a přechodu na distanční vzdělávání došlo k nárůstu času, který žáci tráví u počítače s internetovým připojením. Dále se zintenzivnila komunikace mezi žáky přes diskuzní skupiny, chaty a sdílení dokumentů díky chytrým telefonům. Naše škola se snaží sledovat působení těchto vlivů na žáky. Opakovaně apelujeme na rodiče, aby se více zajímali o tyto aktivity u svých dětí. Toto téma jsme otvírali na společných konzultacích  žák-učitel-rodič. Rodiče byli informováni na online třídních schůzkách, byla jim nabídnuta přednáška pod záštitou MŠMT o možných rizicích.

Prosíme udělejte si čas a povídejte si s dětmi o takto stráveném čase a jejich aktivitách. V rámci distanční výuky má škola omezené možnosti. Přesto se snažíme s využitím práce školního psychologa na online třídnických hodinách a v komunikaci s třídními učiteli, tuto oblast otevírat a problematiku monitorovat. Jedná se o celospolečenský problém viz. odkaz zde.

Prosíme o součinnost a podporu v řešení problematiky v sociální rovině, která se v každé třídě díky omezení každodenních kontaktů žáků,  přestala přirozenou cestou vyvíjet a stagnuje.

Věříme, že si tato oblast zaslouží naši společnou podporu, abychom po návratu žáků do tříd, nemuseli věnovat zvýšené úsilí a čas nápravě ohrožených sociálních kontaktů.

Děkujeme za spolupráci.

vedení školy