Páteční pozdrav 43_2023/2024

VÍTEJTE U DALŠÍHO PÁTEČNÍHO POZDRAVU A VSTUPTE DO SVĚTA NAŠÍ-VAŠÍ ŠKOLY, KDE JE UČENÍ RADOSTÍ.

A máme tu léto 😉. Posílám vám první letní pozdrav roku 2024. Prázdniny se blíží, čekají nás čtyři poslední školní dny a naše aktivity jsou už často zaměřené na sportování, pobyt venku a stále také ještě na činnosti spojené s reflexí a hodnocením roku uplynulého.

Tuto středu všichni z naší-vaší školy vyrazili do spřátelené ZŠ Kunratice, aby tam společně prožili sportovní dopoledne ŽIJEME SPORTEM. Čtvrťáci a páťáci vyrazili na kolech. Když jsme se tam všichni potkali, přivítali jsme se, popřáli si sokolské „nazdar“ a rozdělili se na jednotlivá sportoviště, která jsme postupně za dopoledne absolvovali. Počasí nám přálo až dost 🙂 a sportování jsme si moc užili.

Celé pololetí probíhaly zápasy FLOŠe a  dnes ráno měli diváci možnost vidět poslední utkání tohoto prvního ročníku naší florbalové ligy. Příští středu ráno nás čeká exhibičních utkání mezi učiteli a žáky – souboj století aneb velké superfinále. 🤣 Jde samozřejmě o to, abychom se především bavili sportem, společným zážitkem a jak s oblibou říkám: „Pořádně se zpotit.“ 💪. Pohár jsme dnes předali Tygrům a oficiálně se tak ještě stane při exhibičním utkání ve středu 26.6. v 8:00.

Dnes přišly děti do školy s podivnými batohy, někdo měl kufr, jiný kočárek, košík, kolečko, kýbl, kufr na nářadí a další originální batožiny. Přidali jsme se k No Backpacs Day. Smyslem této akce je poukázat na to, že po celém světě jsou stále ještě děti, které cestují do školy dlouhé kilometry a své učebnice a pomůcky nosí pouze v holých rukách. O tom naši učitelé s dětmi také mluvili.

A co nás ještě čeká v příštím týdnu?

Hned zítra vyráží 2.A na svůj třídní výlet na Šibeniční vrch, kde budou putovat po stopách kocoura Mikeše. Dále se plánují další přespávačky, kino, výlet na zámek, procházka Prahou, do Hrnčířských luk a další aktivity, o kterých se dozvíte podrobněji od třídních učitelů.

26.6. 2024

8:00 florbalové utkání století aneb velké superfinále učitelé – žáci, V Ladech

17:00 Zahradní slavnost

27.6. 2024 

8:00 ŠEBETKÁNÍ a předávání vysvědčení

15:30 ukončení provozu družiny

28.6. 2024

ředitelské volno a následují letní prázdniny pro děti 🙂

Milí rodiče, jak už jsem avizoval, z organizačních důvodů spojených s ukončením stavby nové školy a procesy spojenými s jejím zprovozněním pro děti jsem se souhlasem zřizovatele školy požádal ministerstvo o posunutí začátku školního roku na 9. září 2024. Jakmile dostaneme odpověď, budeme vás neprodleně informovat, abyste s tím mohli počítat. Týká se to pouze provozu základní školy, mateřská škola zahájí provoz tak, jak je naplánováno. V souvislosti se stěhováním čeká mnoho nového také vás, milí rodiče (například dojde ke změně komunikační platformy, budeme používat aplikaci EduPage atd.). Věřím, že všechno společně zvládneme vzájemnou spoluprací, respektem, podporou, trpělivostí a především laskavostí. Nejen naše škola prožívá změnu, také svět se čím dál rychleji mění, je nejistý, složitý, co platilo dřív už neplatí a k tomu, abychom byli v takovém světě v pohodě, by nám současná zkušenost mohla pomoci. Pokud si chcete přečíst delší zamyšlení, tak nový blog  zde se věnuje více změně, revizi vzdělávání a naší cestě.

Dnes od 15 hodin jsme se potkali na tradiční akci Dětský den aneb Hurá na prázdniny. Minulý rok touto dobou jsem zvažoval, že podám přihlášku ke konkursnímu řízení na ředitele školy, a pro nasátí místní atmosféry jsem se na loňskou akci vypravil. Anonymně jsem procházel mezi vámi a vnímal jsem přátelskou, pohodovou atmosféru. Rok se sešel s rokem a dnes jsem si užíval velkého množství krásných setkání s dospělými i dětmi. Krátce po 15. hodině zahájili naši žáci krátkým vystoupením s písničkami a tancem páťáků. Celým odpolednem se prolínala příjemná sousedská atmosféra, děti si vyzkoušely aktivity na osmi stanovištích, tančilo se, zpívalo, dobře jedlo (Macronky od maminky našich žákyň jsou top), tombola byla, pršelo, bavili jsme se, bylo zkrátka krásně. Děkujeme za organizaci.

Milí rodiče, užijte se krásný víkend.

RADOST A POHODU DO VAŠICH DOMOVŮ
přeje za tým ZŠ
Jiří Luka