Páteční pozdrav 44_2023/2024

VÍTEJTE U DALŠÍHO PÁTEČNÍHO POZDRAVU A VSTUPTE DO SVĚTA NAŠÍ-VAŠÍ ŠKOLY, KDE JE UČENÍ RADOSTÍ.

Milí rodiče, dětem začaly letní prázdniny a my se na ně 9. září 2024 opět těšíme ve škole. Tímto tedy potvrzuji, že Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy odsouhlasilo posunutí začátku školního roku naší školy na 9. září. Důvodem tohoto posunu jsou zřejmé: dokončení stavebních prací a kompletní vybavování nové budovy školy, přestěhování z budovy V Ladech a z Rychty, administrativní procesy spojené se zápisem do školského rejstříku, spuštění nové kuchyně a mnoho dalších organizační záležitosti. V danou dobu nebudeme zajišťovat náhradní program. Vážíme si vaší podpory a pochopení v tomto přechodném období a děkujeme za spolupráci, která nám tak umožní zajistit co nejlepší podmínky pro vzdělávání našich-vašich dětí v nové budově. Děkujeme také za mnohé nabídky pomoci. Pokud to bude situace vyžadovat, dáme vědět :-). V každém případě vás budeme o aktuálních zprávách informovat.

Včera to bylo právě 10 měsíců, kdy jsme s kolegy zahájili přípravný týden uplynulého školního roku. Za tu dobu jsme společně s kolegy, dětmi a také vámi, milí rodiče, ušli velký kus cesty. Ve čtvrtek na našem závěrečném setkání ŠEBETKÁNÍ, jsme si připomněli mnohé aktivity a nebylo toho opravdu málo. Troufám si říct, že na některých školách tolik aktivit děti nezažijí ani za celou školní docházku. Díky všem učitelům za nasazení, za práci pro naše-vaše děti, za nápady, za individuální a respektující přístup ke všem žákům. Na našem setkání si také každá třída připravila krátké vystoupení jako rozloučení se školním rokem a budovou školy. Páťákům jsme předali školní trička jako vzpomínku na první stupeň a diplomy za jejich diplomové práce. Poté se všichni odebrali zazvonit na školní zvon poslední zvonění v této budově a pak odešli do svých tříd na zhodnocení školního roku s třídními učiteli. Ti jim poté vydali vysvědčení, které je jakými sumářem průběžného hodnocení, které se děje v naší-vaší škole každý den a týden při vyučování a je pro žáky zásadní pro pochopení jejich učebního pokroku a další učení. O obecných principech našeho hodnocení si můžete více přečíst v blogu, který je na našem webu zde.

Ve středu jsme se společně sešli na Zahradní slavnosti, kterou jsme spolupořádali se Spolkem rodičů. Po krátkém úvodu, který zabezpečily děti svými písničkami, jsme se neformálně potkávali a dávali si dobroty z kuchyní maminek a tatínků. Děti si mohly nechat malovat na obličej, vyrábět různé tvary z balónků, sportovat a také se společně s námi nezávazně bavit. Děkuju všem za laskavá neformální setkání, která považuju za nosná pro naši společnou cestu, na které provázíme naše-vaše děti.

Ve středu ráno proběhlo také závěrečné exhibiční utkání florbalové ligy FLOŠ mezi učiteli a žáky. Celá škola se sešla u venkovního hřiště, předali jsme pohár Tygrům a ti se pak utkali s týmem učitelů, ve kterém nechyběla brankářka Anička alias eskymák, útočice Gábi s formou na zádech

(měla tam připevněnou skutečnou bábovkovou formu :-)), kapitán a velký bojovník Honza, dračice Áďa, kanonýrka Eliška, neústupný školník Míla, rozesmátá Terka a pohodář Honza. Po Tygrech vyzval učitele tým ALL Stars výběru ze všech týmů. Obě utkání přinesla především zábavu, pohodu a pěkné akce. Jestli vás zajímá výsledek, tak první utkání vyhráli učitelé 2:1 smolným vlastňákem (takže to bylo vyrovnané) a druhé utkání skončilo remízou a bonusové nájezdy vyhráli žáci.

Včera jsme měli ještě reflektivní setkání s našimi učiteli, vychovateli a asistenty a zároveň jsme v týmu přivítali nové kolegy, kteří nás posilní v novém školním roce. Na závěr našeho setkání jsme se šli projít ještě novou budovu školy. Bylo to fajn setkání a především bylo velmi důležité. Podle mě je pro školu přínosnější, než se po rozdání vysvědčení rozutéct na dovolené, společně se zastavit, zhodnotit školní rok, společně se o něm pobavit, vnímat druhé, zaměřit se také na to, co nás čeká a kterým směrem míříme. Je to podstatné pro naši práci a její smysluplnost směrem k dětem. Děkuji všem kolegům, že to vnímají podobně.

Posílám vám pozdrav až v sobotu, protože pochody spojené se závěrem školního roku byly poměrně intenzivní a nedostal jsem se ke psaní. Sedím teď doma na terase, svítí sluníčko a vzpomínám na uplynulý školní rok a nahlížím za oponu toho, co nás čeká.

Milí rodiči, čeká nás období, ve kterém přijde mnoho nových skutečností, nový areál školy, nový informační systém, noví kolegové, noví žáci… Jak už jsem psal, školní rok začínáme 9. září, nicméně se budeme snažit, aby informace týkající se organizace školního roku (rámcový rozvrh hodin, kroužky apod.) k vám dorazily v týdenním předstihu. Přeju všem dětem i vám krásné prázdniny, krásné dovolené,  užijte si společný čas, protože ten je pro vztahy v rodině tím zásadním.  A jak už je u nás zvykem :-), podpořte děti v tom, aby si našly čas na čtení. Připomínáme to také v blogu Desatero čtení dětem a Čtěte denně aneb i na prázdniny s knihou. Blogů máme v nabídce více a prolistovat na webu si také můžete všech 44 pátečních pozdravů, kterými jsme vás pravidelně zdravili.

Milí rodiče, milé děti, kolegové a kolegyně, všechny spřízněné duše ZŠ Šeberov, díky za úžasné dobrodružství uplynulého školního roku a s nadějí vyhlížejme ten nový a všechno dobré, co v něm společně zažijeme.

RADOST A POHODU DO VAŠICH DOMOVŮ
přeje za tým ZŠ
Jiří Luka