Páteční pozdrav 42_2023/2024

VÍTEJTE U DALŠÍHO PÁTEČNÍHO POZDRAVU A VSTUPTE DO SVĚTA NAŠÍ-VAŠÍ ŠKOLY, KDE JE UČENÍ RADOSTÍ.

Zdravím vás v půlce posledního školního měsíce tohoto školního roku. Máme před sebou už jen dva týdny školní docházky, a přesto nás toho ještě mnoho čeká. Příští středu 19.6. budeme „žít sportem“ na sportovištích ZŠ Kunratice a ve čtvrtek 20.6. přijede letos naposledy bibliobus. Nezapomeňte dětem připomenout vrácení už přečtených knížek. Zároveň si mohou půjčit knížky na prázdniny, tak je podpořte, aby této možnosti využili. Na prima prázdniny patří prima knížka.

Příští pátek, to již bude první letní den (léto začíná 20.6. ve 22:50), 21.6. od 15 hodin se potkáme s většinou z vás na Dětském dni Hurá na prázdniny ve sportovním areálu v Šeberově, kde je připravený pestrý program pro naše-vaše děti. Zahájíme jej krátkým vystoupením také my.

Společně se Spolkem rodičů vás zveme na přátelské setkání na zahradě naší školy V Ladech, kdy se společně rozloučíme se stodvacetiletou budovou školy. Zahradní slavnost se koná 26.6. 2024 od 17 hodin. Začneme společným krátkým vystoupením a budeme pokračovat neformálním programem.

Poslední den školy bude letos ve čtvrtek 27.6. 2024. Na ŠEBETKÁNÍ si vzpomeneme, co vše jsme letos ve škole zažili a rozloučíme se se školním rokem. Vysvědčení si pak předáme ve třídách. Dopředu upozorňuji, že družinový provoz bude ten den do 15:30.

Na finalizaci stavby nové budovy školy máme k dobru ještě dva měsíce prázdnin a my s napětím očekáváme, jak se nám společně vše podaří zvládnout. Jak už jsem upozorňoval, zájemci, kteří se stihli přihlásit,  se mohou jít podívat, jak to aktuálně vypadá, příští středu 19.6. 2024. Kapacita je již naplněna. Po začátku školního roku jistě bude příležitost pro všechny z vás také.

K provozu nové budovy školy mám dnes ještě informaci pro ty, které zajímá školní stravování. Na koncepci jídelny, personálním obsazení a dalších souvisejících procesech spolupracujeme s šéfkuchařem Radkem Šubrtem. Jak se tedy bude vařit v nové školní jídelně, se můžete podívat ve čtvrtečních pořadech na TV Nova Tescoma s chutí. Minulý týden například připravoval Radek brokolicový salát zde a rozhodně to bylo o něčem jiném než brokolicová polévka ve čtvrtek tento týden od našeho současného dodavatele. Polévku jsme hned na začátku stáhli z výdeje a po dodavateli požadujeme náhradu. Děkujeme za pochopení a věřím, že se společně s námi těšíte, jak bude dětem chutnat pod dohledem kuchaře, který pracoval ve slavných hotelech jako Alcron, Des Balancess v Luzernu, Le Palais a nyní se otiskne jeho um ve školní jídelně v Šeberově. 😊

Tento týden byl opět v ZŠ Šeberov intenzivní. Včera například páťáci oslavili závěr roku havajským plesem, dopoledne se trochu potili při prezentaci svých diplomových prací. Čtvrťáci byli ve středu v Muzeu hudby na Malé Straně na programu Gotika na vlastní kůži. Ve 3.B se děti vydávají ve svém projektu na pouť po planetách sluneční soustavy. Žáci 3.A nezapomněli na tatínky a k jejich nedělnímu dni otců jim připravili dárečky. Ve 2.B si v angličtině  povídali už o prázdninách a procvičovali věty: I want…, I like…, I would like… 2.A pokračovala v tématu voda a děti zkoumaly důležitost vody pro přírodu, pro lidi a jak vzácnou vodu chránit. Podobným tématem se tento týden zabývali také v 1.B. Děti stavěly vodovodní potrubí a také zkoumaly vlastností různých materiálů pomocí pokusů. Děti z 1.A si četly z knížky A pak se to stalo a zkoumaly příčiny a následky různých situací. V úterý se celá škola zúčastnila v tělocvičně představení Listování, při kterém herci dramatizovali knihu Petry Soukupové Bertík a Čmuchadlo.

 

Ještě naposledy připomínám možnost objednávání třídních fotografií na adrese https://fjmprints.com/zs-seberov/zs-seberov?authuser=0. Do neděle 16.6. 2024 můžete objednávat a uhradit. Distribuce bude probíhat prostřednictvím školy. Při výběru nezapomeňte kliknutím na šipky zvolit velikost fotografie. Stává se, že to občas někdo přehlédne. Fotografií si můžete objednat více v různých formátech. Pokud si objednáte fotografie po 16.6., budou vám rozeslány poštou a pan fotograf si bude účtovat navíc poštovné.

Někteří se již ptáte na základní data (hlavně na prázdniny 😊) v organizaci školního roku 2024/2025. Do kalendářů si tedy můžete zatím uložit tyto termíny:

28. 10. – 1.11. podzimní prázdniny

23. 12. – 3.1. 2025 vánoční prázdniny

31.1. pololetní prázdniny

10. – 14. 2. jarní prázdniny

17. – 21. 4. velikonoční prázdniny

2.5. ředitelské volno

9.5. ředitelské volno

Milí rodiče, to je pro dnešní den všechno. Užijte si krásný víkend a všem tatínkům báječný den otců!

RADOST A POHODU DO VAŠICH DOMOVŮ
přeje za tým ZŠ
Jiří Luka