Páteční pozdrav 41_2023/2024

VÍTEJTE U DALŠÍHO PÁTEČNÍHO POZDRAVU A VSTUPTE DO SVĚTA NAŠÍ-VAŠÍ ŠKOLY, KDE JE UČENÍ RADOSTÍ.

Milí rodiče, intenzivní týden školy v přírodě utekl jako voda a to především proto, že si ho naše-vaše děti se svými dospělými průvodci naplno užili.

Hned v úvodu našeho pozdravu mám pro vás link na objednávání třídních fotografií zde. Fotografie si nyní můžete až do příští neděle 16.6. 2024 individuálně na tomto odkazu objednávat a jejich cenu uhradit. Objednávky budou pak distribuovány prostřednictvím školy. Při výběru nezapomeňte kliknutím na šipky zvolit velikost fotografie. Stává se, že to občas někdo přehlédne. Fotografií si můžete objednat více v různých formátech. Pokud si objednáte fotografie po 16.6., budou vám rozeslány poštou a pan fotograf si bude účtovat navíc poštovné.

Podle toho, co jsem viděl, si to na škole v přírodě děti moc užily. Žáci 1.A hledali poklad, který pro ně ukryl vládce moří. Bylo to dobrodružné vyvrcholení jejich celoročního tématu. Paní učitelka už určitě v myšlenkách chystá téma pro příští rok. Co to asi bude? 🙂 1.B se pro své každodenní aktivity inspirovala společným čtením Pohádek z mechového lesa. Viděl jsem, jak vznikaly pod jejich rukama lesní domečky pro zvířátka a dozvěděl jsem se, kdo je to Vohráblo. 2.A sledovala v krásné přírodě v rámci tematického vyučování kapku vody. To byste koukali s jakým zaujetím sledovali v mikroskopu kapku vody, která na první pohled vypadala úplně čirá, a co v ní objevili. Stromovousovi se ztratil důležitý deník. S pátráním mu pomohly děti z 2.B. Objevily stopy, které je dovedly až panu lesníkovi. Podrobnosti vám určitě řeknou doma a pokud ne, tak se jich určitě zeptejte. Společné sdílení s vámi je pro děti důležité. My jsme žáci 3.A, nuda se nás netýká… Jak už od začátku roku víme, Mach a Šebestová byli letos přeřazeni do paralelky, aby si odpočinuli od Horáčka s Pažoutem.  Ve 3.A se opravdu nenudí. Na škole v přírodě se jim ztratilo jejich kouzelné sluchátko a při jeho hledání si tedy museli poradit bez kouzel a čar a použít svých dovedností a sil. Poznali morseovu abecedu, prozkoumali okolní přírodu a navštívili dokonce Cvokařské muzeum. Nesmějte se :-), zeptejte se dětí, čím se toto zaniklé řemeslo zabývalo. Piráti a lupiči byly tématem ve 3.B. Byly do něj ukryty mnohé šifrované hry, běhačky, zábava, zkoumání živočichů, krásné přírody kolem a došlo i na slaňování. 4. třída dostala na začátku pobytu dopis od mnicha, kterému se ztratil jeho učitel. Podařilo se záhadu vyřešit? Všechna dobrodružství si děti zapisovaly do deníků, tak se na ně můžete doma s nimi podívat, prolistovat a povídat si o zážitcích dětí. Páťáci měli každý den zaměřený na různé outdoorové aktivity. Ve středu ušli přes dvacet kilometrů a dozvěděli se mnohé o Rožmitálu. Ve čtvrtek večer připravili pro ostatní děti večerní bojovku. Sešli jsme se všichni u ohně, společně jsme si zazpívali táborové písničky a třídy postupně oheň opouštěly a vyrážely na stezku odvahy. Nakonec šli i páťáci a i když znali úskalí trasy, byla to pro ně výzva. Kromě bojovky jsme měli i jiné společné aktivity. V úterý večer přichystali pro děti učitelé pestré workshopy a ve čtvrtek odpoledne pátraly děti ve smíšených družstvech po mafiánech.

Za všechny aktivity, zápal a energii si zaslouží všichni dospělí průvodci našich-vašich dětí obrovské ocenění. Moc jim za vás i za sebe děkuji! 

Milí rodiče, stavba nové budovy školy finišuje a vše směřuje k letošnímu září. Ještě nás čeká mnoho procesů a stoprocentně nemůžeme nyní říct, že 2. září bude ten den D (i když v to doufáme a děláme pro to, co je v našich silách). Přesvědčit se o tom do nové budovy můžete již nyní také vy. Ve středu 19. června 2024 stavba umožní stavba veřejnosti prohlídku novostavby naší základní školy. Z bezpečnostních důvodů si mohou stavbu projít 3 skupiny po maximálním množství 20 lidí.
1. termín 19. června 2024 od 16:00
2. termín 19. června 2024 od 17:00
3. termín 19. června 2024 od 18:00
Pokud máte o prohlídku zájem, přihlaste se a označte vámi zvolený termín na e-mail , či SMS na tel: 737 150 368. Vyčkejte, prosím, na potvrzení termínu. Kapacita je omezená. Sraz bude 5 minut před prohlídkou u stavebního vjezdu (vjezd vlevo od hlavního vchodu nové školy). Nezapomeňte na pevnou obuv a vhodné oblečení. Na stavbě se budete pohybovat v helmě a reflexní vestě, které vám budou zapůjčeny na místě.

Milí rodiče, to je pro dnešek zatím vše. V příštím týdnu nás čeká v úterý dramatické předvedení knihy Bertík a Čmuchadlo z cyklu listování pro všechny V Ladech, páťáci mají ve čtvrtek prezentace svých diplomových prací a hned večer ples v duchu Havaje a děti z 3.A si v pátek užijí svoji přespávačku. O podrobnostech dalších aktivitách se dozvíte od třídních učitelů. Krásný víkend, učitelům i dětem čas na odpočinek…

RADOST A POHODU DO VAŠICH DOMOVŮ
přeje za tým ZŠ
Jiří Luka