Akce školy v měsíci prosinci

Vážení rodiče,

měsíc prosinec je nejen poslední měsíc v kalendářním roce, ale také období konání různých akcí v naší škole. Pro vaši přesnější informovanost uvádíme tyto bližší informace:

úterý 6. 12. – Mikulášská nadílka – v dopoledních hodinách bude Mikuláš se žáky z 5. třídy obcházet své spolužáky a rozdávat balíčky, připravené Spolkem rodičů

středa 21. 12. – třídní besídky – v dopoledních hodinách si každá třída udělá vlastní program, zahrají si hry, rozdají dárky, ochutnají cukroví

čtvrtek 22. 12. – Vánoční vystoupení žáků školy v kostele Církve Bratrské. Dopolední vystoupení od 10 hodin je určeno pro děti z MŠ, důchodce a rodiče, kteří z časových důvodů nemohou přijít na odpolední vystoupení. Hlavní vystoupení je od 17 hodin. Vzhledem k omezenému počtu míst, zvažte, kdo můžete z rodiny přijít již na dopolední vystoupení.

Po ukončení odpoledního vystoupení následuje na zahradě školy setkání rodičů a žáků, které organizuje Spolek rodičů.

Všichni jste srdečně zváni, bude připraveno občerstvení – svařené víno, čaj, cukroví a atmosféra k přátelskému popovídání a popřání si vzájemně klidných svátků.

Těšíme se na společné setkání

Jakmile se rozloučíme, začínají od 23. 12. 2022 do 2. 1. 2023 vánoční prázdniny.

Podle nařízení MŠMT o organizaci školního roku 2022/2023 je začátek školy po vánočních prázdninách stanoven na 3. 1. 2023.
To znamená, že v pondělí 2. ledna jsou ještě prázdniny.
Jaroslav Střeštík

Nový školní rok na Rychtě

Milí druháčci,

prázdniny jsou pryč a nás čeká nový školní rok. Letos je to v duchu změn, třída v nové budově v Hrnčířích (na Rychtě), nová paní učitelka. Možná má někdo z vás obavy, ale nebojte, společně to zvládneme. Čeká nás spousta objevování, prozkoumáme cestu z Hrnčíř do Šeberova a blízké okolí, navštívíme Toulcův dvůr a různá divadla, budeme číst a listovat v knihách, lámat si hlavu nad čísly a tvary, zpívat, kreslit a v druhém pololetí i plavat. Už se moc těším, a co vy?

Vaše paní učitelka Péťa

Vítejte ve škole, druháčci!

Milí druháci!
Prázdniny jsou pryč a před námi je nový školní rok. Co nás všechno čeká? Co objevíme? Co se naučíme? Kam se podíváme? Letos se zaměříme na krajinu. Prozkoumáme, jak krajina může vypadat. A budeme o ní třeba i číst, psát, zpívat nebo ji kreslit. Už se na naše objevování moc těším. A veverka Madlenka také. A co vy?
Petra Votočková

V prvouce poznáváme rostliny jarní i ty pokojové

Druháci doma objevují nejen rostliny jarní, ale udělali si průzkum po svých domovech a věnovali se i rostlinám pokojovým. Už bychom měli poznat alespoň 4 jarní rostliny, pojmenovat části kvetoucí rostliny. Tentokrát bylo úkolem vybrat si jednu pokojovou rostlinu a zjistit, jak se o ni starat. Zajímalo nás hlavně, kolik potřebuje vody, světla a tepla. Tyto informace potom napsali na cedulku, kterou umístili přímo k vybrané rostlině. Někdo při pátrání zjistil i další zajímavosti o rostlině, tak je neváhal na cedulku připsat. Vyzkoušeli jsme si také jednoduché rozmnožování pokojových rostlin pomocí řízkování. Někdo svou domácí tvorbu dokumentoval videem, zde jsou ukázku fotodokumentace.

Myslím, že téma pokojových rostlin je pro domácí výuku v karanténě jako stvořené :).