Informace TU k domácí výuce

Vážení rodiče, zobrazení týdenních plánů funguje v nezměněné podobě (v záhlaví třídní stránky). Učivo bude zadáváno prostřednictvím denních plánů, které budou k dispozici na sdíleném Google disku.  Přístup získáte pomocí odkazu, který obdržíte v e-mailu. Na tomto disku získáte veškeré potřebné materiály pro domácí výuku. Zároveň tam budete vkládat 1x týdně naskenované či vyfocené práce žáka určené k odevzdání.

Projektový den 3. třída

První část projektového dne strávili třeťáci v učebně první třídy s paní vychovatelkou Ivou Jindrovou. Už ze školní družiny víme, že má blízko k rostlinám a přírodě vůbec; dnes však měla dost prostoru na to, aby nám kromě popisu jednotlivých činností svázaných s péčí o zeleň i nabídla i ucelený přehled zahradnických profesí. Na mnoho schopností a dovedností, které zahradníci ke své práci potřebují, jsme spojenými silami dokázali přijít sami, ale i tak nebyla nouze o překvapení. V praktické ukázce jsme poznávali větve opadavých i neopadavých stromů a keřů, a dozvěděli se o nich ještě mnoho zajímavého. V menších skupinkách jsme potom k obrázkům rostlin přiřazovali jejich názvy a semena, a k více než polovině z nich se nám povedlo najít i písničku nebo říkadlo, ve kterých se o nich mluví. Mimochodem, což takhle dát si špenát?

Po svačině nás už přímo v naší třídě čekala paní Vlková, projektová manažerka pracující na Ministerstvu zdravotnictví. Od ní jsme se dozvěděli nejen, podle jakých kritérií dává projektový manažer dohromady svůj tým, jak se postupuje od nápadu k jeho uvedení do praxe, a odkud se peníze na podobné projekty berou, ale také, kolik práce a peněz je potřeba k vytvoření ambulantních „domečků“, které pomáhají dětem s problémy trávit co nejvíc času doma a ve škole místo v nemocnici, a kteří profesionálové budou v těchto domečcích pracovat.

Posledním bodem programu byla reflexe. Při ní si každý žák vybral dvě libovolné profese, které mezi sebou porovnával, a potom se hlouběji zamyslel nad jedním povoláním a zvážil, nakolik a proč pro něj je či není vhodné.

Vysvědčení a pizza – třeťáci

Učivo prvního pololetí bylo plné zajímavých témat, naučili jsme se spoustu nového. Pozorné čtení s porozuměním si děti jistě procvičí, když si doma s rodiči sednou nad svým slovním hodnocením; ještě před předáním vysvědčení jsme si ale v praxi prošli mnoho témat, s kterými jsme se ve výuce setkali. Stačila k tomu obyčejně – neobyčejná pizza, při jejíž přípravě a následné konzumaci jsme si procvičili nejen práci ve skupině, ale zapojili jsme i všechny smysly, a posléze i zažívací soustavu. Kromě toho jsme si zopakovali dělení celku na části. A aby nepřišla zkrátka ani angličtina, přidáváme ještě jednu informaci: Šunka se anglicky řekne . To se docela hodí, že? Ham, ham, ham….

Začínáme s vyjmenovanými slovy – 3. třída

Na začátku listopadu jsme začali s vyjmenovanými slovy po B. Postupně jsme se seznámili se všemi slovy, objevili jsme význam jednotlivých slov při různých aktivitách ve skupinách, ve dvojicích i samostatně.

Vytvořili jsme si také několik pomůcek pro lepší zapamatování:

Přehled všech VS po B, který se nám vejde do kapsy.

Na tabletu jsme si vytvořili několik slov a umístili jsme si je na nástěnku.