Výuka angličtiny

Vyučující:
Mgr. Linda Badurová, konzultační hodiny: čtvrtek od 10:00 (po domluvě)
Evgeny Chekunov PhD., konzultační hodiny: pátek od 15:00 (po domluvě)

Aktuality z výuky angličtiny

A new school year 2020-2021 is coming!

Dear parents,
first of all, we would like  to share really good news with you. In June this summer our fifth graders took an international Cambridge exam in English, did very well and got the highest score thus showing an excellent level of their English. Congratulations Sára, Eliška and Míra!

 

Meanwhile, a new school year is knocking our doors giving a wonderful opportunity for our kids to learn something new, to play and to have fun with classmates in our English lessons. We have prepared a great deal of new games, songs and activities so that our pupils could enjoy the school and particularly English classes.
Looking forward to seeing our students in our school!

Linda and Evžen

 

 

/

Adopce na dálku aneb jak se daří Jumovi

Milí rodiče,

díky Vám je naše škola stále zapojena do projektu Adopce na dálku a podporuje chlapce Jumu z Ugandy. Jsme s ním v kontaktu. Díky dopisům víme, že se chlapci daří dobře. Juma letos dokončil první stupeň a nastoupil na technickou školu, kde si zvolil obor stavitelství.  Pravidelně dostáváme informace od Arcidiecézní charity Praha o tom, jak moc se věnují dětem ve škole. Pořádají pro ně různé soutěže, projekty a aktivity. Proto bychom rádi i v příštím roce v projektu pokračovali.
Plánujeme seznámit všechny děti ve škole s tímto projektem, zapojit starší žáky a vytvořit krátkou prezentaci o Ugandě. Pro děti je to dobrá příležitost, jak získat povědomí o životě v africké zemi, jak tam vypadá škola a jakým způsobem se děti učí.

Linda a Evžen

 

 

 

 

/

Jak se doma učíme anglicky…

V první i ve druhé třídě máme nyní stejné téma – oblečení. Děti se doma učí jednotlivá slovíčka opakovat podle poslechu, správně vyslovit i napsat. Popisují, jaké je jejich nejoblíbenější oblečení a jakou má barvu. Ve druhé třídě pak popisují, co mají ostatní děti na sobě.

Ve třetí třídě jsme se zaměřili na přídavná jména. Děti popisují, jak někdo vypadá i jak se cítí. A těch nových slovíček bylo opravdu hodně! Jsme moc rádi, že jste to tak dobře zvládli!

Linda a Evžen

P.S.: Děkujeme moc rodičům, že nám pomáháte.

 

 

 

/

AJ – distant learning.

Dear parents!

Recent events all over the world have brought up many changes in all spheres of life including education.  It is high time we shared with you some results we get from our children who are learning English at home now.

The pupils regularly receive their homework by visiting our school google disc and upload it there. As teachers of English we correct their work leaving some relative comments.

 

To help our students to master listening comprehension tasks we record videos on our YouTube channels.

 

To diversify our activities we often use interactive worksheets. Here are some examples of the 5th graders.

 

Another option for us to use quizzes.

To learn vocabulary the kids often play games, e.g.

 

 

To sum it up, we would like all of you to learn English, do homework, speak English in the family, watch cartoons and films in English. And what is even more important – stay safe and healthy!

 

Linda and Evzen

 

/

Angličtina

I v angličtině máme několik novinek. Od pololetí se s Evženem střídáme, někteří z vás teď budou chodit na angličtinu do ateliéru. Učení plánujeme společně, ale protože každý učitel má jiný způsob učení, vyzkoušíte si i jiný přístup a naučíte se něco nového.

Hodně z Vás teď chybí a je nemocných, tak aby Vám angličtina tolik neutekla, zaregistrujte se na stránkách www.cambridgelms.org/primary. Svůj registrační kód najdete v pracovním sešitě. Najdete tam procvičování slovní zásoby, gramatiky a čtení na téma, které zrovna probíráme. Pro snadnější registraci poproste někoho z rodičů. Pokud Vám registrace nepůjde, neváhejte se obrátit na Evžena, jistě Vám s tím pomůže.

Pokud byste chtěli zjistit, na jaké úrovni je Vaše angličtina a zkusit si mezinárodní zkoušku YLE (Young learners), ozvěte se co nejdříve (nejpozději do konce února), abychom Vás stihli na zkoušky připravit!

V naší škole máme možnost v některých hodinách angličtiny používat tablety a různé aplikace. Od třetího ročníku se tak snažíme zpestřit výuku a využíváme tím i jiné možnosti procvičování si slovní zásoby a gramatiky.

Těšíme se na Vás Linda a Evžen

 

 

 

/

English lessons in September and October

Dear parents!

In September all the classes did a sort of revision of the material from last year, while in October we started learning new topics in terms of vocabulary, grammar and phonetics.
A new system has been introduced in English lessons this school year. On Monday together with the children we set our goals for the week, work on them during the week and evaluate our results at the end of the week in writing or/and in speaking. The kids do self-evaluation, sometimes peer evaluation and always get a teacher’s feedback. This allows us to see what progress we have made and the pupils are provided with so-called feed forward, which means a short summarized instruction – what to improve to ensure a further progress in learning English.
As teachers of English we are looking forward to getting feedbacks from you to know what we can improve in our professional activity.

Linda and Evžen

/

Co se děje na angličtině…

Po tom, co jsme si zopakovali nejdůležitější slovíčka a gramatiku z loňského roku, začali jsme se učit věci nové. Co nejvíce se snažíme poslouchat a zpívat písničky. Písničky mají největší úspěch, a za to jsme rádi, děti se lehce naučí slovní zásobu, správnou výslovnost i gramatiku. Slovní zásobu procvičujeme také pomocí rozhovorů s kamarády, popisujeme obrázky a od druhé třídy si zvykáme, že se v angličtině jinak slovíčka píší a vyslovují. Na konci října nás čeká Helloween.
Těšíme se nejen na Vaše zpívání Linda a Evžen

/

Welcome back!

Dear parents!

Summer holidays have almost come to an end and on Monday we are happy to start a new school year with our children in Šeberov school.
Firstly, I would like to introduce a new member of our team, my colleague and tandem partner, Mrs Linda. She is an experienced English teacher – hardworking, creative, who has a professional attitude to work. During demonstrative lessons and meetings last year Mrs Linda fulfilled all the criteria/requirements set by school management and myself. So, Mrs Linda, welcome aboard!
This school year as well as the previous one we are going to teach our kids in two equal groups divided according to the alphabet for 5 months with the following exchange. Those are the groups of kids with relatively mixed levels. We have done it intentionally to enable the pupils to help each other and ask for it thus developing certain social skills during English lessons.
In all classes we are continuing using Kid’s Box series by Cambridge University Press as a main course in our lessons for the following reasons: this course gives a wonderful opportunity for all kids to master the English language from the basics up to a higher level in terms of vocabulary, phonetics, grammar and so on. It is a well developed textbook focused on communication with the most relevant topics for the kids. These books will also help us to prepare the children for the Cambridge exams.
All in all, on behalf of our team I wish you all good luck in this school year 2019-2020!

 

Evžen

/

Anglické představení

Žáci 3., 4., a 5. třídy navštívili v úterý 19.2. představení – „THE MAD PROFESSOR SHOW“

Celý obsah byl veden pouze v angličtině. Pan profesor prováděl  pokusy a ke každému z nich si zval pomocníky z řad diváků. Všechny děti by si rády  půjčily „safety goggles“,  „lab coat“ a pomáhaly  při  pokusech.  Ale  bylo jich , bohužel, jen pět. I  naše  děti byly  vybrány  na  jeviště spolupracovat.  Těmi šťastnými  byla Veronika ze 3.třídy a Vojta  ze 4.řídy,  kteří nás  dobře reprezentovali. Jejich  společné  pokusy  s panem  profesorem byly „successful“. Pořad  se dětem  líbil  a budeme se těšit  na další.   

Iva Štainerová

 

/

Změna ve výuce AJ v páté třídě

Ve druhém pololetí bude pátá třída nadále pracovat ve dvou skupinách. Vymění se jenom učitelé. V rámci reflexe prvního pololetí  jsme nabídli dětem možnost více rozvíjet  jejich potenciál v AJ. Na základě jejich rozhodnutí budou každý čtvrtek a pátek pracovat s kurzem, který má větší obsah učiva. Tento kurz povede Evžen.

Iva a Evžen

/