Vzpomínka na celodenní výlet na Konopiště

Třeťáci na závěr školního roku vyrazili na celodenní výlet. Vlakem jsme jeli (někteří poprvé v životě) do Benešova, kde jsme zahájili turistickou stezku S medem za medvědem. Ta dětem představila nejzajímavější místa Benešova a pokračovala vyhledáváním zajímavostí i v konopišťském parku. Vzhledem k horkému počasí jsme k přesunu z města k zámku využili turistický vláček. Při procházení parkem už děti prostředí tak nadchlo, že chvilkami na horko i zapomněly. Medvěda jsme sice neviděli, ale pávi nás doprovázeli po Růžové zahradě. Po náročném přesunu jsme se vrátili již po svých do Benešova a zchladili se v klimatizovaném City Elefantu. Ke škole jsme se vrátili před sedmou hodinou a byl čas nachystat si večeři a uložit se ke spánku. Vzhledem k celodennímu putování děti usínaly celkem ochotně :-).