Středeční (páteční) pozdrav 05_23/24

Milí rodiče,

zdravím vás „pátečním“ pozdravem tentokrát ve středu. Rád bych se ještě vrátil krátce k sobotním Svatováclavským slavnostem v Hrnčířích. Setkání mimo školu s dětmi i rodiči jsou pro mě důležitá a jsem rád, že se v naší městské části takové akce pořádají. Rád jsem se potkal s dětmi i vámi.

Děkuji za milé rozhovory, slova povzbuzení a podpory a těším se na další podobná setkávání. Spolek rodičů chystá na 2. listopad lampionový průvod, tak to bude další taková příležitost, v prosinci pak bude několik příležitostí při rozsvícení vánočních stromků v Hrnčířích i Šeberově, při mikulášské nadílce na náměstí v Šeberově a ve škole pak při vánočním setkání v kostele V ladech.

Nyní čekají děti volné dny, věřím, že si je společně se svými blízkými hezky užijí. Pokud chcete, aby volný čas trávily i jinak, určitě s dětmi vezměte hezkou knížku a společně si něco přečtěte. Pokud je dětem bližší matematika, doporučuji vám do konce září je registrovat do logické olympiády na webu https://www.logickaolympiada.cz/. Jedná se o zajímavé problematické úlohy a jistě se najdou mezi našimi žáky tací, kteří si s nimi budou vědět rady.

První kolo řeší děti doma, a to v následujících termínech: 3. – 5. třída: 1. – 7. října 2023, 1. a 2. ročník pak na konci října ve dnech 22. – 28. října 2023. Instrukce obdržíte po registraci. Držím palce.

Ještě rychlý průlet školou v tomto týdnu: Prvňáci už mají za sebou první divadelní představení se školou v našem oblíbeném Divadle v Dlouhé. Oceňuji paní učitelky, že se s nimi zpočátku školního roku vydaly na cestu hromadnou dopravou. Druháci v rámci našeho tématu Na cestě zkoumali stromy a keře u cesty a povídali si také o zítřejším svátku. Třeťáci pokračují každé úterý v plaveckém výcviku, čtvrťáci si vyzkoušeli práci v expertních skupinách a páťáci se seznámili s husitskými válkami. Příští týden čeká naše třídy kromě výuky a dalších aktivit také návštěva policie.

Vzhledem k tomu, že k bližší komunikaci s vámi používají učitelé Google učebny, pro vás i veřejnost život školy kopírují sociální sítě (facebook a instagram), stávají se webové stránky spíše statickou platformou informující o koncepci, kontaktech, nové budově školy. V tomto duchu jsme je začali postupně upravovat, tak jen abyste věděli, že se mění jejich podoba a jsou v tuto chvíli ve výstavbě.

Milí rodiče, máme za sebou první měsíc školního roku. Děkuji všem kolegům za nasazení v jeho úvodu, rodičům za podporu našeho úsilí a dětem za snahu při školní práci.

Přeji vám hezké sváteční dny, Václavům vše nejlepší k svátku a v pondělí 2. října se těšíme ve škole zase na viděnou.

za tým ZŠ

Jiří Luka