Páteční pozdrav 04_23/24

Milí rodiče,

hezké poslední páteční letní odpoledne tohoto kalendářního roku. I když tento týden byl ještě na sluníčko bohatý, podzim se již hlásí o slovo. Zítra je podzimní rovnodennost a v okamžiku, kdy Slunce vstoupí do znamení Vah, začíná podzim. Bude to přesně zítra ráno 23.9. v 08:49 hodin :-). První podzimní den se můžeme potkat na Svatováclavských slavnostech u Baráčnické rychty v Hrnčířích. Akce začíná v 16 hodin, chystám se na ni a těším se, že se s některými uvidíme.

Tento týden jsme přes několikanásobnou absenci společně vše bezproblémově zvládnuli. Pomohla k tomu především obětavost a ochota kolegů podpořit se, zastoupit se, pomoci si. Moc za to všem z týmu děkuji! Co vše se v tomto týdnu v našich třídách událo? Prvňáčci se fotili, využívali hezké počasí a učili se venku a zpívali si anglické písničky. Druháci byli v knihovně a v Toulcově dvoře, třeťáci zaznamenali do mapy svou procházku Šeberovem, zastavili se také na radnici u paní starostky. Čtvrťáci byli také v Toulcově dvoře a poznávali se postupně s paní učitelkou Annou Havlovou, která je vbrzku převezme jako třídní učitelka. Páťáci zpívali kánon Červená se, line záře, naučili se novou píseň To ta Heľpa a připravovali příspěvky o zajímavých místech České republiky. Stalo se toho samozřejmě mnohem více a tady uvádím jen jakýsi „průlet školou“ jako spouštěč k vašemu povídání s dětmi o tom, co ve škole zažily.

Milí rodiče, připomínám, že příští týden bude ve škole zkrácený. Ve čtvrtek je státní svátek a v pátek ředitelské volno. Škola v pondělí, úterý a ve středu probíhá dle rozvrhu a informací třídních učitelů v googlovských třídách.

V říjnu ve spolupráci se Spolkem rodičů nabízím pro zájemce možnost neformálního setkání při kávě. Sešli bychom se 11.10. v 17 hodin ve 3.B (snad se tam vejdeme :-)) a Spolek přislíbil zajištění kávy a něčeho sladkého na zub. Děkujeme :-). Nejedná se o oficiální schůzku rodičů a kavárnu beru jako neformální, přátelské setkání tentokrát nad tématem nové budovy školy.

V pozici asistentky vedení se paní Dária Adlerová již velmi dobře zorientovala a pro kontakt s ní při řešeních týkajících se provozu školy můžete využívat emailovou adresu a mobilní telefonní

číslo: +420 725 052 732.

Milí rodiče, přeji vám všem krásný první podzimní víkend.

za tým ZŠ

Jiří Luka