Páteční pozdrav 06_23/24

Milí rodiče našich žáků,

přeji vám všem krásný páteční den a posílám další zprávy z naší-vaší školy.

Tento týden naše děti ve škole navštívili policisté a v rámci prevence jim vyprávěli o úskalí internetu a sociálních sítí. Každé věkové skupině povídání samozřejmě uzpůsobili, aby to pro ně bylo přijatelné. Zúčastnil jsem se povídání v páté třídě a při prezentaci některých skutečných příběhů jsem si uvědomil, že obezřetnost a hlídání s „kým“ tráví naše děti čas ve virtuálním prostoru je na místě. Vím, že to možná zní jako klišé, ale určitě doporučuji, abychom s dětmi o tomto tématu mluvili, nastavovali pravidla a předcházeli nebezpečím např. tím, že s nimi trávíme čas, komunikujeme, čteme si s nimi.

Dobrou zprávou je, že do logické olympiády se přihlásilo 21 dětí naší školy.

V tuto chvíli ještě do zítřejší soboty mohou řešit úlohy žáci 3. – 5. tříd.

Testy základního kola spustíte na všech zařízeních, je potřeba přístup do internetu na minimální rychlosti 128kb/s a display nebo monitor s minimálním rozlišením 1024×768. K samotnému testu se dostanete po přihlášení kliknutím na odkaz vpravo nahoře „Vypracovat test“.  Na vyřešení soutěžních úkolů má tato 30 minut. Neodbíhejte od počítače, po spuštění on-line testu jej nelze přerušit. Prvňáci a druháci budou mít spuštěny úlohy ve dnech 22. – 28. října 2023. Držíme všem palce a hlavně si užijte při řešení úloh radost z hledání a nalezení řešení. 1.A a 2.A byly tento týden na interaktivním hudebním programu v Rudolfinu. 3.A s novými spolužáky Machem a Šebestovou procvičují násobky a hledají cesty, jak je zvládnout bez násobilkové tabulky. 3.B s příšerkami s.r.o. cestují po světě. V zemi, kde se zastaví se seznámí s vlajkou, hlavním městem, dalšími zajímavostmi a ti, kteří by chtěli začít psát „jinak“ se v zemích seznamují s jiným typem písma. Čtvrťáci se zase seznamují podrobněji s kraji České republiky. Páťáci při češtině pilovali shodu přísudku s podmětem a psali příběh inspirovaný jedním dílem Dětí z Bullerbynu. Tolik rychlý průlet školou.

Drobná organizační poznámka: Paní asistentka Dária vás prosí při odesílání plateb o důsledné vyplňování variabilních symbolů. Pro dohledání plateb je to zásadní. Děkuju.

V příštím týdnu ve čtvrtek začne jezdit bibliobus. Podrobný rozpis máte od našich učitelů na Googlu, případně jej přikládám v příloze a je zveřejněný na facebooku a instagramu. Nově bude bibliobus čtvrtky přístupný vedle Rychty veřejnosti a to od 12 do 13 hodin. Milí rodiče, pokud si chcete vypůjčit knížky i vy, nebo víte o někom ze sousedů, kamarádů, dejte jim to, prosím, vědět. Děkuji a čtení zdar.

Vzhledem k posunu termínu bibliobusu mohl systém vygenerovat někoho jako dlužníka. Děkuji naší mamince za upozornění a posílám vyjádření knihovny:

„Milí čtenáři a rodiče žáků ZŠ Šeberov,

v letošním školním roce 2023/24 jsme z důvodu organizačních změn přesouvali zastávku u Vaší ZŠ, nově budeme ke škole dojíždět vždy v LICHÝ týden – ve čtvrtek.

Je možné, že u některých Nevrácených výpůjček (zapůjčených výhradně na naší poslední zastávce u ZŠ Šeberov v červnu 2023), mohlo dojít k systémové chybě a tzv.“nabíhajícímu zpozdnému“

Správně by se však měl termín vrácení Vašich výpůjček prodloužit do data naší příští zastávky, konkrétně k 10.10.2023.

Pokud bychom při vrácení knih zjistili zpozdné zapříčiněné výše zmíněným, pochopitelně částku stornujeme.

Děkujeme za pochopení

těšíme se na Vaše děti u nás v Pojízdné knihovně

v případě dotazů jsme Vám k dispozici,

Petra Kopřivová

oddělení mobilních služeb

Městská knihovna v Praze

E:

M: 608 828 144″

Výuka jazyků je v dnešní době důležitou oblastí. Děti se s angličtinou setkávají v mnoha oblastech svých zájmů. Z hlediska výuky je po úvodním období prvních dvou ročníků důležitý třetí ročník, kdy budeme letos nabízet ještě jeden kroužek angličtiny jako podporu tohoto období. Podrobnosti dostanou v příštím týdnu rodiče žáků třetích tříd. Do budoucnosti budeme na koncepci výuky jazyka v souvislosti s růstem školy dále pracovat.

Milí rodiče, připomínám zájemcům, že příští středu 11.10. 2023 v 17 hodin je možné se potkat na neformálním setkání Na kafe s ředitelem. Děkuji moc Spolku rodičů za iniciaci tohoto setkání i jeho organizační přípravu. Jde mi opravdu o neformální setkání, nikoliv o formu oficiální schůzky, řešení ožehavých témat. Pokud to takto také cítíte a máte čas a chuť, tak dorazte.

Přeji vám krásný víkend a vše dobré.

Za tým ZŠ

Jiří Luka