Recept na kamaráda

Kdo pomáhá v kuchyni? Umí někdo sám připravit nějaký pokrm? Zná někdo nějaký dobrý recept? To byly první otázky, které nám pomáhaly pochopit, co všechno takový recept musí obsahovat, aby pokrm chutnal právě tak jak má. Jak ale sestavit recepta na kamaráda? Jak zjistit, které ingredience jsou nezbytné, aby kamarád byl takový jak ho známe? Pomohl nám k tomu důvěrný dotazník, pomocí kterého jsme se náhodně zvoleného spolužáka doptávali na jeho důležité osobní detaily. Nezapomněli jsme určit správné dávkování a mohli jsme se do receptu pustit. Uvědomili jsme si, že i recept má své výrazové prostředky, např. slovesa jsou ve tvaru 2. osoby č. mn. v rozkazovacím způsobu, pravopis, úprava a krasopis jsou také nezbytné. Díky předem zadaným kritériím se u každého receptu objevil portrét a pak už došlo na hodnocení a oceňování. Jak to dopadlo můžete vidět na nástěnce před třídou nebo na uvedených fotografiích.