Páteční pozdrav 39_2023/2024

VÍTEJTE U DALŠÍHO PÁTEČNÍHO POZDRAVU A VSTUPTE DO SVĚTA NAŠÍ-VAŠÍ ŠKOLY, KDE JE UČENÍ RADOSTÍ.

Milí rodiče, zdravím vás v pátek, do kterého se čeští hokejoví fanoušci probudili radostně. Budeme našim hokejistům držet palce, aby jejich víkendové snažení dopadlo co nejlépe.

Hned po víkendu v pondělí ráno se všichni sejdeme v 8 hodin V Ladech (včetně dětí z Rychty) a budeme mít naše další celoškolní setkání ŠEBETKÁNÍ. Hned po něm přijde pan fotograf a bude fotit třídní fotografie. Snad nám bude přát počasí,  všem to jistě bude na vzpomínkových fotografiích slušet :-). Objednávání a platba fotografií bude probíhat elektronicky. Podrobnosti vám dáme vědět, až pan fotograf nahraje fotografie do systému, kde si je budete moci objednávat.

Ještě jednou vás v úterý zvu Na kafe s ředitelem, kde si budeme povídat o (ne)bezpečí na internetu. Pojďme sdílet své zkušenosti s ostatními rodiči a ochutnat dobroty a kávu, které pro nás rodiče ze Spolku připravují. Začínáme v 17:30 a těšíme se na všechny. Registrace již není nutná.

Škola v přírodě se blíží a vás určitě zajímají informace k ní. Ty dostanete od svých třídních učitelů. Nyní jen zkráceně. Jedeme do rekreačního střediska u Sobenského rybníka (www.sobenak.cz) a budeme vyrážet v pondělí 3. června v 8 hod. (sraz v 7:30) z postranní ulice vedle budovy naší nové školy. Tam se pohodlně vejdou všechny 4 autobusy, míst pro osobní auta je však méně a pokud se vozidlem chystáte, tak vás prosíme, abyste zastavili na nezbytně nutnou dobu pro vysazení dítěte a zavazadel. Zaparkovat pak můžete např. u Sportcentra či u hřbitova. Odjezd máme domluvený se stavbou školy, takže pokud nyní vidíte, že je tam vjezd nemožný, tak vězte, že pro nás bude na daný den otevřeno. Na škole v přírodě začínáme obědem. Ze školy v přírodě pak přijedeme v pátek 7. června kolem 12. hodiny na stejné místo (čas upřesníme). Prosíme vás, abyste v ulici neparkovali. V pátek již v objektu nebudeme obědvat a děti dostanou balíček na cestu.

Tento týden se omluvila Městská knihovna Praha, že jejich bibliobus nemůže tentokrát dorazit. Všechny výpůjčky, které děti mají u sebe, se tím prodlužují do další návštěvy pojízdné knihovny, která proběhne až 20. června.

Na setkáních Ž-U-R, která již pomalu končí, si společně povídáte, jak se žákům a žákyním ve škole daří, kam se posunuli, na co je potřeba se ještě zaměřit. Pojďme se ve zkratce podívat, co se v našich třídách tento týden událo. Žáci 1.A měli ze čtvrtka na pátek svoji první přespávačku ve škole. Opekli si buřty, absolvovali stopovačku v okolí školy, kterou pro ně připravila maminka našeho žáka. Večer si pak užili potemnělé školy, ustlali si ve své třídě pelíšky a dokonce stihli fandit našim hokejistům. V 1. B využili hezkého počasí a vypravili se na dílnu čtení do přírody. Kromě toho četli společně Čtyřlístek, zkoušeli si hru v rolích a možná přitom našli i čtyřlístek :-). Druháci tento týden vyrazili na Hrnčířské louky a sledovali luční květiny a živočichy. Potápěči ze 3. A se vydali při výtvarné výchově ponorkou pod vodu a sledovali mořské tvory. Podívejte se, jak se jim to podařilo na obrázku níže (potěšit se jimi můžete také ve vstupní hale školy na nástěnce). Ve 3. B se tento týden věnovali tématu plazů, které bylo zakončeno dokonce návštěvu skutečných hadů ve škole. Děti si to moc užily a dokonce i ti, kteří z hadů měli možná trochu strach, jej překonali (jako např. pan učitel Honza :-)). Čtvrťáci si připravují prezentaci pro naše pondělní ŠEBETKÁNÍ, kde nám představí ekosystémy a hlavně se zaměří na Hrnčířské louky, jichž jsme se stali patrony. O tom ale více na celoškolním setkání ŠEBETKÁNÍ a pro vás pak v příštím páteční vzkazu. Čtvrťáci dokonce některé květiny, které na loukách můžeme najít, při pracovních činnostech vyryli rydly. Také jsou to moc povedené práce. Páťáci si tento týden v angličtině povídali o olympijských hrách, jejich historii, o sportech, medailích a dostalo se krátce také na paralympiádu.

Milí rodiče, tolik další informace k životu naší-vaší školy. Přeji vám krásný víkend, užijte si jej se svými blízkými a třeba se potkáme o víkendu na festivalu Svět knihy Praha na Výstavišti nebo někde při podpoře našich hokejistů :-).

RADOST A POHODU DO VAŠICH DOMOVŮ
přeje za tým ZŠ