Páteční pozdrav 38_2023/2024

VÍTEJTE U DALŠÍHO PÁTEČNÍHO POZDRAVU A VSTUPTE DO SVĚTA NAŠÍ-VAŠÍ ŠKOLY, KDE JE UČENÍ RADOSTÍ.

Hned na začátku dalšího pozdravu vás opět jménem svým a jménem Spolku rodičů zvu na přátelské setkání Na kafe s ředitelem, které se uskuteční 28. května v 17:30. Budeme se společně zamýšlet nad tématem aktuálním a to (ne)bezpečím na internetu, budeme sdílet vaše nápady, potkáme se také se studentem ze Smíchovské středné průmyslové školy, kde se tímto tématem zabývají. Dáme si kafe a možná i nějakou tu dobrotu. Abychom akci mohli lépe organizovat, prosíme o nezávaznou orientační registraci zde.

Včera jsme vyrazili s přihlášenými dětmi na hokejové utkání Mistrovství světa v ledním hokeji Finsko – Rakousko. Společně jsme zakusili atmosféru šampionátu, byli jsme kousek od ledu, viděli góly zblízka a děti fandily (většinově Rakousku :-)). Cesta zpátky byla vzhledem k množství cestujících dobrodružná. Děti ale vše zvládly bezproblémově a my máme další společné zážitky. Dnes večer budeme určitě fandit český hokejistům proti hráčům, které jsme včera viděli.

A co dalšího se událo v našich třídách tento týden? 1.A vyrazila do Toulcova dvora na program Jako včelky v úle a děti se dozvěděly mnoho o životě tohoto blanokřídlého hmyzu. 1.B vyrazila do divadla na Eliščiny pohádky a ze čtvrtka na pátek měli ve škole své první přespávání. Všichni si to moc podle jejich slov užili. Radovali se z polštářové bitvy, společně upečené pizzy, noční bojovky v potemnělé škole, z dobrot napečených od maminek, z pohádky. V pátek stačili ještě vyrazit do továrny na ořechové tyčinky, aby se podívali, jak to všechno funguje. 2.A měla tento týden ve třídě speciální koncert. Hudebníci z řad dětí si přinesli hudební nástroje, na které umí, a pro spolužáky na ně zahráli. Ti tak mohli slyšet flétny, ukulele a dokonce i elektrickou kytaru. Žáci z 2.B byli nakupovat v sousedním obchodě a pořídili si svoje svačinky. Na obrázku níže je názorně vidět, jak si budují finanční gramotnost. Mají tak představu, kolik co stojí :-).  Ve 3.A si povídali o nástrahách internetu a sociálních sítích. 3. B byla v hostivařském lesoparku pozorovat ptáky. Badatelé svá pozorování poté zapisovali. Žáci ze 4. třídy byli po výletě na Karlštejn (minulá sobota s rodiči) v domě U Zlatého prstenu, kde se nachází stálá expozice Praha Karla IV. Páťáci při angličtině poznávali podle popisu čtyřicet devět různých sportů. Několik z nich jsme nepoznali, protože jsme o nich slyšeli poprvé. Zkuste například podle popisu poznat: A Canadian sport where two teams of six players compete on ice using a blue rubber ring and straight sticks to score points. Tušíte? 🙂

V naší-vaší škole čas ubíhá rychle také proto, že je velmi intenzivní. Nejinak tomu bude i další dny. Tento víkend vyráží na svůj výlet s rodiči paní učitelka Míša z druhé třídy, v příštím týdnu ve čtvrtek opět dorazí bibliobus, 27. 5. budeme mít třídní focení a zároveň proběhne další Šebetkání, 28.5. se potkáme Na kafi s ředitelem, 29.5. proběhne prezentace dětí z kroužku piana a to už se bude nezadržitelně blížit naše společná škola v přírodě, kterou již naši učitelé pro děti podrobněji plánují.

RADOST A POHODU DO VAŠICH DOMOVŮ
přeje za tým ZŠ
Jiří Luka