Páteční pozdrav 37_2024/2025

VÍTEJTE U DALŠÍHO PÁTEČNÍHO POZDRAVU A VSTUPTE DO SVĚTA NAŠÍ-VAŠÍ ŠKOLY, KDE JE UČENÍ RADOSTÍ.

Další sváteční středa nám rozdělila tento týden opět na dvě části a je tu pátek a s ním i další pozdrav. Tentokrát vás výjimečně zdravím z mystického Stonehenge, posílám všem energii tohoto místa a především přeju všem maminkám hezký víkendový svátek. Užijte si jej se svými blízkými, děkujeme za vše, co pro naše-vaše děti děláte.

Jako radost k vašemu svátku vám posíláme informace, co všechno se v naší-vaší škole děje. Žáci 1.A vypěstovali motýli a ve čtvrtek je vypustili do přírody. Jestli nějakého motýla uvidíte, možná je to ten z líhně našich prvňáčků. V 2.A děti dramatizovaly veršovanou pohádku Ester Staré Ó, ó, ó vajíčko. Zahrály si přitom na sudičky, vciťovaly se do různých obyvatel louky a připomněly si, jak se vyvíjí motýl. Děti z 2.B dnes vyrazily do Rudolfina na pořad Martha v říši hudebních divů. Spolu s herečkou Marthou Issovou se tak vypravily do říše hudby a divů a vnímaly hudbu jako součást života, jako něco, s čím si lze hrát, co lze zkoumat, zkoušet a pokoušet. Scénář k tomuto programu napsala Alice Nellis. Ve 3.A malovaly děti kolorované rostliny, na obrázku můžete vidět, jak se jim to povedlo. Žáci z 3.B byli dnes v divadle Minor na tanečním hororu Jeníček a Mařenka. Originální představení plné hudby a pohybu bylo zakončeno rapem a to se dětem líbilo :-). Čtvrtá třída pokračuje ve svém projektu ekosystémů a v rámci učení venku se seznamovali s polem. Zároveň dnes vyrazili do truhlářské dílny, aby se podívali, jak takový truhlář pracuje. Sami si také vyráběli meč. Jsem s nimi propojen, protože odpoledne jedu do Winchesteru, který je spojen s legendou o králi Artušovi a jeho bájném meči. Páťáci pokračují v přípravách svých diplomových pracích, které budou v červnu prezentovat. Včera přijel opět bibliobus, a tak si děti mohly vybrat nové knížky. Já vím, že se opakuju (a předem se omlouvám, že tomu tak bude i nadále :-)), děkuju za podporu čtenářství u dětí, že si s nimi čtete, povídáte o knížkách, sami si čtete a jste dětem tak vzorem. Čtení zdar a sportu také :-). Dnes začíná v Praze Mistroství světa v hokeji a my se chystáme příští čtvrtek 16. května na utkání Finsko – Rakousko. Těšíme se, že společně zažijeme hokejovou atmosféru. Odcházet budeme ve 14:30 od školy a vrátíme se před školu po skončení zápasu cca kolem 19:30. Máme ještě deset volných míst. Přihlášení, řekněte prosím ještě svým sourozencům, kamarádům (ideálně dětem, ptal jsem se a vstupenky jsou prioritně pro ně). Cena je 150,- Kč a účastníci přinesou tuto částku rovnou na utkání. Můžete si vzít i kapesné na občerstvení. Přihlášky jsou tedy stále ještě zde.

Čas školní roku letí, pomalu se ukracuje a právě probíhají ŽURy, při kterých se setkáváte s učiteli a dětmi. Díky Spolku rodičů se můžeme potkat také spolu. Milí rodiče, dovolte mi abych vás jménem svým a Spolku rodičů pozval na neformální setkání Na kafe s ředitelem, které se uskuteční 28. května v 17:30. Budeme se společně zamýšlet nad tématem aktuálním a to (ne)bezpečím na internetu, budeme sdílet vaše nápady, potkáme se také se studentem ze Smíchovské středné průmyslové školy, kde se tímto tématem zabývají. Dáme si kafe a možná i nějakou tu dobrotu. Abychom akci mohli lépe organizovat, prosíme o nezávaznou orientační registraci zde.

RADOST A POHODU DO VAŠICH DOMOVŮ
přeje za tým ZŠ
Jiří Luka