Páteční pozdrav 35_2024/2025

VÍTEJTE U DALŠÍHO PÁTEČNÍHO POZDRAVU A VSTUPTE DO SVĚTA NAŠÍ-VAŠÍ ŠKOLY, KDE JE UČENÍ RADOSTÍ.

V pondělí, kdy měly děti ředitelské volno, proběhl v naší-vaší škole zápis prvňáčků, kterých přišlo nakonec právě sto. Děti byly šikovné, motivované a paní učitelky a pan učitel je provedli krátkým setkáním. Podle ohlasů dětí i našich pedagogů to bylo moc fajn a ze zápisu si děti odnášely na památku kamínek s naším čtyřlístkem a vzpomínkovou listinu s obrázky květin z našich Hrnčířských luk. Děkujeme všem rodičům za zájem o naši školu, dětem za jejich spontánnost a paní učitelkám za energii (a zvláštní poděkování paní učitelkám Janě a Olze za výrobu dárečků).

Kromě nových prvňáčků bude naše rodina rozšířena také o děti a dospělé z mateřské školy, neboť zastupitelstvo Městské části Šeberov schválilo tento týden sloučení základní školy a mateřské školy pod jeden subjekt Základní škola a mateřská škola ŠEBEROV a to od 1. srpna 2024. Těšíme na společnou dobrodružnou cestu vzděláváním od nejmenších dětí až po deváťáky.

V úterý nás čekalo další ŠEBETKÁNÍ. Protože se chystají velké sportovní události (MS v hokeji, ME ve fotbale, olympijské hry) a protože pohyb je důležitý, zaměřili jsme se tentokrát na téma SPORT. Nejprve jsme si řekli příběh o legendárním maratonském běžci Feidippidovi. Nechte si podle videa níže celý příběh vyprávět.

3.B nám pak představila mnoho sportů. Přišly gymnastky, judista, tenistky, házenkáři a mnohé další sporty. Na závěr jsme představili dálkové plavání, protože český reprezentant Martin Straka se chystá na olympiádu a připravuje jej na ni naše paní starostka. Také proto jsme ji na naše ŠEBETKÁNÍ pozvali, aby nám o dálkovém plavání a trénování něco řekla. Bylo to moc zajímavé a otázky páťáků byly vhodně připravené. Poté nás čekalo překvapení. Letošní Univerzitní hokejovou ligu vyhrál tým Kings Univerzity Karlovy, ve které hraje náš pan učitel Honza Vávra. Mohutným aplausem jej všichni přivítali a on nastoupil na podium v dresu i s pohárem. Řekl nám pár slov o svém vztahu ke sportu a všichni jsme se s ním vyfotili. Bylo znát, že mu oslava triumfu mezi svými dělala radost. Na závěr ŠEBETKÁNÍ jsme si řekli, co nás v dalším čtvrtletí čeká a rozloučili se písničkou.

Děti z první třídy si připomněly tento týden Den Země, povídaly si, co naší Zemi dělá radost, a co spíše ne. Ve 2.A vyhledávaly na mapě České republiky známá města a ve 2.B si povídaly o mincích a jejich hodnotách. Mincraft selfie si dělali moderní umělci ve 3.A. Byli tentokrát tak trochu počítačově zaměření, protože psali také e-maily. 3.B byla na akci Mláďata na Toulcově dvoře a čtvrťáci se zaměřovali na různé ekosystémy. Páťáci si povídali o vzniku geometrie a rýsovali oblouk bez použití pravítka. Kája vyzkoušela dokonce i kruh a moc se jí povedl. Čtvrťáci a páťáci měli tento týden program o sociálních sítích a internetové bezpečnosti. Na toto téma si budeme povídat také při akci Na kafe s ředitelem, kterou pořádáme se Spolkem rodičů. Do kalendářů si můžete zapsat 28.5. 2024 v 17:30.

 

Potkat se můžeme také už zítra v sobotu 27.4. 2024, kdy se v naší městské části koná Pálení čarodějnic. Od 15 hodin ve Sportcentru jsou připravené soutěže a program bude až do 20. hodiny.

Připomínám, že příští dva týdny budou uprostřed přerušené středečními státními svátky (1. a 8. května 2024).

RADOST A POHODU DO VAŠICH DOMOVŮ
přeje za tým ZŠ
Jiří Luka