Páteční pozdrav 34_2023/2024

VÍTEJTE U DALŠÍHO PÁTEČNÍHO POZDRAVU A VSTUPTE DO SVĚTA NAŠÍ-VAŠÍ ŠKOLY, KDE JE UČENÍ RADOSTÍ.

Zdravím vás další pátek. Hned na začátku připomínám, že v pondělí 22.4. budou probíhat ve škole zápisy a budeme mít pedagogickou radu. K zápisu máme registrovaných 110 žáků, tak na nám držte palce, ať vše v pohodě zvládneme a ať všechny děti (i když je jasné, že je všechny nemůžeme přijmout), zažijí v naší-vaší škole příjemné setkání se světem základního vzdělávání. Z uvedeného důvodu bude celý den ředitelské volno, do školy jdou tedy děti opět v úterý 23.4. 2024.
Hned v úterý budeme mít další ŠEBETKÁNÍ, které bude také v souvislosti s konáním sportovních událostí tohoto roku zaměřené na sport. V souvislosti s tím připomínám, že na blížící se Mistrovství světa v hokeji máme stále volné vstupenky na utkání Finsko – Rakousko. Více zde.

Děti z 1.A pracovaly s mapou a vydaly se na cestu z Šeberova do Hrnčíř a zpět. Podle mapy poznávaly různá místa (kostel, sochy, Rychtu) a navštívily dokonce spolužáky z druhé třídy. Děti z 1.B při učení venku vyráběly zvířátkům domečky. Přímo do domovů zvířátek v ZOO Praha se jeli v pondělí podívat žáci 2.A. 2.B vyrazila do Toulcova dvora na program Koza Róza. 3.A navštívila Muzeum Bedřicha Smetany na Novotného lávce a 3.B si zatančila mazurku. Ve čtvrté třídě stavěli krychle a páťáci rýsovali rovnostranné trojúhelníky.
V pondělí večer vyrazili dospělí ze ZŠ Šeberov na listování do divadla Minor. Je prima se potkávat společně i mimo školu a představení, které spočívá ve scénickém čtení knížky, nás bavilo. Čtenářství podporujeme také mezi sebou. 🙂

Tento čtvrtek se uskutečnila ve Špejcharu přednáška Hrnčířské louky. Mile mě překvapilo množství zájemců, které na toto setkání dorazilo. Naše okolí patří skutečně mezi jedinečná území v rámci ČR co do výskytu rostlinstva, bezobratlých a ptáků. Je dobré si to uvědomovat a podle toho se chovat. Věřím, že naše škola by se mohla stát „patronem“ Hrnčířských luk.
Milí rodiče, potěšte se několika fotografiemi z tohoto týdne.

 

Radost a pohodu
do vašich domovů

za tým ZŠ

Jiří Luka