Páteční pozdrav 33_2023/2024

VÍTEJTE U DALŠÍHO PÁTEČNÍHO POZDRAVU A VSTUPTE DO SVĚTA NAŠÍ-VAŠÍ ŠKOLY, KDE JE UČENÍ RADOSTÍ.

Tento týden u nás začal dnem otevřených dveří a schůzkou s rodiči předškoláků. Obou akcí se zúčastnila stovka zájemců a vypadalo to, že všichni odcházeli spokojení. Jsme rádi, že koncepce naší-vaší školy oslovuje tolik zájemců a je nám líto, že nebudeme moci všem vyjít vstříc. Pojďte se podívat na další zprávy od nás.

Stále je k dispozici několik míst na utkání Finsko – Rakousko, které se bude konat v Praze dne 16. května od 16:20. Informace a přihlašování zde.

Sport byl na pořadu také tento týden. Ve středu i ve čtvrtek ráno se konala další utkání ligy FLOŠ. Týmy už hrají mnohem vyrovnaněji, upevňují si pravidla a diváci vidí napínavá a zajímavá klání. Dnes proběhlo první kolo McDonald´s Cupu a naši hráči nás se zápalem reprezentovali, získali nové zkušenosti a výhry i prohry je dovedly k osmému místu z dvanácti účastníků. Nejpodstatnější ale je nadšení, s jakým hráli a zážitky, které za páteční dopoledne oni i skvělí fanoušci získali. Někteří fanoušci byli vybaveni transparenty a jedna dokonce také pomalovaným obličejem. Podpůrci přišli také s myšlenkou, že si vyrobíme školní šály. Proč ne, dobrý nápad 😊.

1.A jsem při pravidelném „průletu školou“ viděl, jak se děti učí angličtinu pomocí obrázku a dialogů. Tentokrát se zaměřovaly na téma dům a co v něm je za místnosti a za předměty. V 1.B si společně četli z deníčků a zaměřovali se na naslouchání. Trénovali také malá psací písmena. Ve 2.A si děti povídaly tento týden o zvířátkách a vyráběly jim také domečky. Ve 2.B spolu s paní učitelkou Stáňou Minaříkovou (která zastupuje nepřítomnou Míšu) pracovali žáci s plánem Hrnčíř a vyznačovali v něm cestu domů. 3.A byla v divadle Minor na Polní žínce Evelínce. Na chodbě školy můžete také vidět jejich prezentace na téma koloběh vody. 3.B využívá jarního sluníčka chodí ráno na rozcvičky. Při tělocviku jsem viděl další trenéry – tentokrát děvčata učila gymnastiku. Včera se ze čtvrté třídy linuly zvuky připomínající ladění na koncert. Šel jsem se podívat a viděl jsem, jak jim paní učitelka představuje dechové nástroje. Sám jsem si zkusil hru na klarinet a něco na způsob tónu zaznělo 😊. U páťáků jsem viděl čtenářskou dílnu a v angličtině jsme v obou skupinách opakovali should a shouldn´t a doplňovali jsme věty, které propojovalo téma bullying.

Teď vám ukážu, že nezahálíme a plánujeme už také aktivity na příští školní rok. Včera večer naše paní učitelky a pan učitel seděli v 18:00 u počítače a byli připraveni objednávat divadelní představení do divadla Minor. Navzdory tomu, že po pár minutách bylo vyprodáno na celé pololetí školního roku 2024/2025, podařilo se jim pro naše děti některá představení objednat. Tento týden proběhlo také bližší plánování vyučování na druhém stupni.

Pojďme ale na krátkodobější plánování. Ve čtvrtek 18. dubna 2024 v 18:00 bude v kavárně Why not Špejchar, V Ladech 1020 v Praze – Šeberově přednáška s Ing. Jiřím Romem na téma „Přírodní památka Hrnčířské louky“. Určitě je fajn znát také něco o našem krásném okolí. Za 14 dnů v sobotu proběhne ve sportcentru tradiční pálení čarodějnic, a tak se budeme moci opět potkat i mimo školu.

Milí rodiče, děkujeme za odnesení lahviček, obuvi, oblečení, ztrát a nálezů ze vstupní haly školy, nyní jsme již uklidili i ty zbylé. Přejeme vám krásný víkend!

Radost a pohodu

do vašich domovů

za tým ZŠ Jiří Luka