Páteční pozdrav 32_2023/2024

VÍTEJTE U DALŠÍHO PÁTEČNÍHO POZDRAVU A VSTUPTE DO SVĚTA NAŠÍ-VAŠÍ ŠKOLY, KDE JE UČENÍ RADOSTÍ.

Dnes jsme se přidali k aktivitě Ukliďme Česko! a vypravili jsme se do blízkého i vzdálenějšího okolí školy. Nafasovali jsme z městského úřadu rukavice a pytle a všechny třídy po desáté hodině vyrazily. Děti byly překvapené, jaké množství a kolik různého odpadu se v loukách, u cest a v polích našlo. Věříme, že naše-vaše děti po dnešní zkušenosti jen tak mimoděk odpadky do svého okolí vyhazovat nebudou. Na akci Ukliďme Česko! můžete dorazit i zítra. V Hrnčířích je sraz za budovou MŠ u tříděného odpadu, v Šeberově u sportovního areálu, vždy v 9:00. Pytle a rukavice budou k dispozici.
V souvislosti s jarním úklidem vás prosíme, abyste vy nebo vaše děti v průběhu příštího týdne probrali ztráty a nálezy u vchodu do školy. Příští pátek je také „uklidíme“ 😊.

V pondělí proběhne od 8:00 do 11:40 v naší škole Den otevřených dveří. Vzhledem k velkému zájmu o naši-vaši školu (do prvních tříd se aktuálně hlásí 90 dětí, do šestých tříd 60) očekáváme poměrně dost návštěvníků. Přijít můžete také a raději vás upozorňuji, že tu možná bude nával, abyste nebyli nemile překvapeni. Návštěvníci budou vpuštěni až po zahájení výuky po osmé hodině a mohou přicházet v průběhu celého dopoledne do 11:30. Zvažte návštěvu a kdybyste chtěli přijít do výuky svých tříd kdykoli jindy, můžete se domluvit se svými učiteli a ti vás určitě rádi přivítají. Děkuju za pochopení.

Tento rok se koná ve světě i u nás mnoho sportovních akcí (MS v hokeji, ME ve fotbale, olympijské hry). Podařilo se nám pro naše žáky získat 30 vstupenek na utkání Finsko – Rakousko, které se bude konat v Praze dne 16. května od 16:20. Cena vstupenky bude 150,- Kč. Vzhledem k omezenému počtu vezmeme ty, kteří se přihlásí rychleji. Přihlašujte prosím pouze ty děti, které mají o hokej opravdu zájem. Budeme ten den (ve čtvrtek 16. května 2024) vyrážet ve 14:30 od školy, pojedeme MHD a vracet se budeme opět ke škole po skončení zápasu cca kolem 19:30. Přihlašování zde.

Univerzitní tým, ve kterém hraje pan učitel Honza, pokračuje vítězně ve finále své ligy a je možné, že v příštím týdnu ho půjdou někteří žáci podpořit na stadion. Ještě ale bude záležet na pondělním zápase, který sehrají Kings v Plzni.

Sportovní zpravodajství uzavřu u nás doma. Ve středu pokračovala, a tu další opět bude, naše florbalová liga FLOŠ. Dojde i na kopanou. Příští pátek vyrazí do hry naši fotbalisté z páté a čtvrté třídy a budou naši školu reprezentovat na populárním McDonald´s Cupu.

Další zajímavou akcí příštího týdne bude přednáška ve čtvrtek 18. dubna 2024 v 18:00 v kavárně Why not Špejchar, V Ladech 1020 v Praze – Šeberově s Ing. Jiřím Romem. Tématem budou louky, které jsme dnes čistili od odpadků a na kterých nám tedy záleží: „Přírodní památka Hrnčířské louky“. Ve čtvrtek přijede další bibliobus a dopředu připomínám, že v pondělí 22.4. bude z důvodu konání zápisu do prvních tříd ředitelské volno.

A co se dělo v našich třídách tento týden? Nabízím rychlý průlet: Prvňáci vyrazili v úterý do Divadla v Dlouhé, ve 2.A zpívali písničky o zvířátkách a ve 2.B si povídali o obvodu obrazců. Ve 3.A tvořili jarní prostředí. Ve 3.B si představují různé sporty, tentokrát rugby. Ve čtvrté třídě pekli chléb a páťáci se zamýšleli nad tématem „Lidice“.

Milí rodiče,
RADOST A POHODU DO VAŠICH DOMOVŮ
přeje za tým ZŠ
Jiří Luka