Páteční pozdrav 31_2023/2024

VÍTEJTE U DALŠÍHO PÁTEČNÍHO POZDRAVU A VSTUPTE DO SVĚTA NAŠÍ-VAŠÍ ŠKOLY, KDE JE UČENÍ RADOSTÍ.

Ano, vím, že dnešní pozdrav nepřichází v pátek, ale protože jsme si už na pojmenování pravidelných zpráv z naší školy myslím zvykli, tak jej používám. Takže vás zdravím u 31. pátečního vzkazu ze základní školy Šeberov :-).

Začínají velikonoční svátky, ke kterým patří veselí a jarní nálada, ale patří k nim také Velký pátek. Nabízím vám k tomuto, pro křesťany postnímu dni, zamyšlení v našem blogu zde.

I když tento týden strávili naši žáci ve škole pouze tři dny, zažili toho i tak mnoho. V pondělí jsme měli avizovaný Den s Andersenem a děti pracovaly ve smíšených skupinkách napříč ročníky. Aktivity, které pro ně učitelé připravili, se zaměřovaly na poezii. Tak se tu děti mohly potkat s tvorbou Zdeňka Svěráka, Jiřího Žáčka, Pavla Šruta, Ester Staré, Shel Silversteina a dalších. V jedné skupince to vzali zostra a potkali se s mnoha básnickými evergreeny v jednom: Znám křišťálovou studánku, … Hynku, Viléme, Jarmilo … Foukej, foukej, větříčku … Šnečku, šnečku, vystrž nůžky … V každém případě aktivity byly pestré a pro děti byla práce ve smíšených skupinách s jiným učitelem než jsou zvyklí přínosná.

V úterý jsme se sešli v kostele V Ladech na dalším celoškolním setkání. Po přivítání, písničce a poděkování dětským učitelům, kteří učili na únorové akci naše rodiče matematiku, jsme si připomněli týden Komu zvoní Andersen a pak jsme se už pustili do dvanácti originálních prezentací básní, začal poetický festival. Podívejte se na pár fotografií a jedno video. Po představeních jsme si ještě připomněli den učitelů, který připadá letos na Zelený čtvrtek a také nadcházející Velikonoce.  O těch si ale děti povídaly ještě více s učiteli a vychovatelkami ve středu. V úterý odpoledne se děti na Velikonoce mohly naladit v dílničkách, které pro ně paní vychovatelky a rodiče připravili. Domů si děti odnesly mnohé výrobky s jarní a velikonoční tématikou. Děkujeme všem, kdo se na příjemném a pohodovém odpoledni podíleli.

Ve středu odpoledne ještě donesly děti z družiny do místního domova seniorů velikonoční přáníčka, aby místní babičky a dědečky potěšily. Mám z toho velkou radost, protože to ukazuje, že nemyslíme jen na sebe, ale dokážeme udělat radost i druhým.

O naši-vaši školu je velký zájem (nyní máme větší poptávku než jsem byl zvyklý v soukromých školách). Je to především díky práci našich učitelů, díky našim žákům a také díky vám, milí rodiče. Jistě k tomu přispívá také chystané otevření nové školy. V souvislosti s tím připomínám, abyste si dali do kalendářů, že 22.4. bude ředitelské volno, abychom při zápisech byli schopni obstarat všechny zájemce. Děkuju za pochopení.

Pokud byste si chtěli přečíst zajímavý rozhovor s naší paní učitelkou Kristinou, naleznete jej v právě vycházejícím speciálu Respektu zde anebo zde.

Všem přeji pohodové Velikonoce, učitelům vše dobré ke dni učitelů a hlavně si užijte čas se svými blízkými.

RADOST A POHODU DO VAŠICH DOMOVŮ

přeje za tým ZŠ

Jiří Luka

P.S. Nezapomeňte si v neděli přeladit hodinky o hodinu napřed. 🙂