Páteční pozdrav 28_2023/2024

Vítejte u dalšího pátečního pozdravu a vstupte do světa naší-vaší školy, kde je učení radostí.

Nejprve si dovoluji při příležitosti dnešního svátku popřát všem ženám, kolegyním, maminkám našich žáků, zkrátka všem, které si zasloužíte úctu a lásku.  Děkuji za vše, co pro druhé děláte a za jedinečnou moudrost a krásu, které do světa vnášíte. Přeji vám nejen dnes hodně radosti, pohody a krásných okamžiků, jaké si jen přejete. Zasloužíte si to…

Tento týden proběhlo dvoudenní setkání školních týmů zapojených do projektu Pomáháme školám k úspěchu. Sdílení a vzájemné učení se s mnoha inspirativními řediteli a motivovanými učiteli zapojených škol nás stále posouvá, aby naše škola nabízela našim-vašim dětem kvalitní moderní vzdělávání. To se opět tento týden v naší-vaší škole konkrétně dělo. Posuďte sami.

Prvňáci a druháci se v pondělí v Českém rozhlase při Vlnohraní s Hudbou na talíři seznámili s harfou, fagotem a vyslechli si výborné hudební menu. Děti ze 3.A přivolávají jaro tím, že připravují na školní zahradě záhonky. Z žáků 3.B se stali mimozemšťané, kteří nic neví o naší planetě, a tak nám na Zemi píší dopisy. Před pravěkou jeskyní, která se hned za zdí mé kanceláře objevila minulý týden, se ve čtvrté třídě objevilo naleziště, na kterém můžete vidět mnoho exemplářů Věstonické venuše a náhrdelníky z klů ulovených mamutů. Páťáci si připomněli narozeniny prvního Československého prezidenta T. G. Masaryka a z období první republiky se v pátek přesunuli do roku 1939. Při čtenářské lekci poznali hlouběji příběh Nicholase Wintona. Milí rodiče, až pojedete někdy na Hlavní nádraží, zastavte se u jeho pomníku, anebo vyrazte na nový film Jeden život s Anthony Hopkinsem (i když mě osobně ještě více oslovily starší české filmy Všichni moji blízcí a Nickyho rodina). Je to silný a svým poselstvím stále aktuální příběh. Pro čtenářskou lekci u páťáků jsme použili knihu Petra Síse Nicky & Věra. Věřím, že takovýto přístup k historii je pro poznání našich žáků a pro jejich budoucnost smysluplný. V minulosti mi jedna žákyně páté třídy řekla, že historii se učíme proto, abychom věděli, proč jsme tam, kde jsme…

Naši nejstarší žáci se také s nadšením pustili do organizace florbalové ligy ZŠ Šeberov – FLOŠ 2024. Zorganizovali přihlášení dětí, draftování do týmů a připravili spolu s panem učitelem Honzou webové stránky, kde najdete aktuální informace. Páťáci chystají i různé rozhovory a další zajímavosti z dění ve florbalové lize. Začínáme hned příští středu 13.3. v 7:30. Na zápasy se můžete přijít podívat i vy.

Čas letí a příští měsíc proběhnou zápisy do prvních tříd. Již nyní máme registrováno výrazně více zájemců, než můžeme přijmout. Jsme rádi, že je o naši školu takový zájem, otevírat budeme dvě třídy po 24 dětech. V pondělí 11.3. 2024 v 17 hodin bude ve školce v Šeberově seminář pro rodiče dětí MŠ zaměřený na školní připravenost dětí, zápisy do ZŠ a další informace spojené s úspěšným startem v základní škole. Více podrobností k zápisu je na našich webových stránkách.

V souvislosti s rozrůstáním naší školy a výstavbou nového školního areálu je také zájem o další třídy, a to především o budoucí šestou třídu. Schůzka se zájemci o šestou třídu bude v naší škole za účasti paní starostky 19.3. 2024 v 18 hodin. Stavba nové budovy ZŠ Šeberov pokračuje dle harmonogramu. Podívejte se na aktuální fotografie z dnešního dne. Současně probíhají další procesy spojené s přípravami na nový začátek (výběrová řízení, oslovování pedagogů, řešení dalších pedagogických a provozních záležitostí), zkrátka všechny nás čekají velké výzvy.

V příštím týdnu ve čtvrtek opět přijede bibliobus, tak to můžete dětem připomenout a v Hrnčířích můžete do pojízdné knihovny vyrazit také vy. Ta je totiž od 12 do 13 hod určena pro veřejnost.

Letní sluchátkový tábor je již zaplněn, děkujeme za zájem. Pokud jste nestihli přihlášení, můžete ještě využít nabídku pana učitele Honzy na příměstský tábor zde.


Některé dny tohoto týdne už dalo jaro vědět o tom, že se brzy chopí vlády. Věřím, že přinese dostatek energie a všemožné virózy, které nás letošní zimu sužují, se vytratí. Pomoci v tom jaru můžeme pomoci vedením našich dětí k dodržování správných hygienických návyků, pobytu na čerstvém vzduchu, cvičením, zdravou stravou…

RADOST A POHODU DO VAŠICH DOMOVŮ

přeje za tým ZŠ

Jiří Luka