Páteční pozdrav 26_2023/2024

Hezký páteční pozdrav z naší-vaší školy 😊.

Začnu hned tím, že bych vás rád pozval na akci Děti učí rodiče tentokrát matematiku profesora Hejného. Naši malí učitelé vás očekávají ve škole V Ladech ve čtvrtek 29. února 2024 od 16 do 18 hodin. Poznejte prostředí, ve kterých budují děti poznání na základě vlastních zkušeností. Nechte se provázet našimi žáky. Těšíme se na vás.

V úterý 27.2. nás čeká dopoledne celoškolní setkání pedagogů a žáků. S podobnými setkáváními mám dobré zkušenosti z mezinárodních škol. Posilovala se při nich v mnoha ohledech sounáležitost v rámci školní komunity. Žáci či učitelé sdíleli své zkušenosti, radosti, dozvídali se důležité informace o životě ve škole a celkově setkání přispívala k pozitivní atmosféře. Formát našich setkání budeme společně postupně ladit, tak aby byl pro naši školu přínosem.

Naši prvňáci se již za dobu, co chodí do školy, mnohé naučili a na našem celoškolním setkání budou pasováni na písaře. Ve 2.A připravovali tento týden zdravé svačinky a podle fotek a vyprávění paní učitelky se všechny děti naplno zapojily do přípravy i konzumace. 😊 Ve 2.B dělali oborovou čtenářskou lekci na domácí havěť (ryněnky, octomily…). Druháci byli textem tak zaujati, že je prozkoumávali mnozí i doma.  Děti ze 3.A nás pozorně sledují, protože malovaly velká oka. Poznají rodiče oči svých dětí? Také v 3.B se objevilo téma smyslů: Smysly nejsou nesmysl. Žáci testovali smysly pomocí pokusů ve třídě a také si vyzkoušeli, jak se jí oběd nevidomému člověku. Čtvrťáci navštívili divadelní představení v Minoru Demokracie. Představení interaktivně ukazuje dětem principy demokracie. V sále bylo opravdu živo, děti svou volbou mezi Cvičit, Učit, Tančit, Neřešit, Hrát si a Dožít ovlivňovaly dění na jevišti a velmi si to užívaly. Páťáci na vytištěnou siluetu postavy „oblékali” do módy první republiky. V pátek se šli podívat k budově nové školy a měli plno zajímavých dotazů a postřehů. Tolik jen krátce k tomuto týdnu, více vám určitě řeknou děti. Vím, jak je to těžké, abychom z nich něco my jako rodiče dostali 😊, ale vhodně zvolenými otázkami a přirozeným povídáním se vám určitě otevřou.

Ještě si dovoluji přidat příběh v angličtině, který připravila žákyně 4. třídy. Hezké čtení.

Užijte si krásný víkend se svými blízkými.

Za tým ZŠ Jiří Luka