Páteční pozdrav 16_2023/2024 – 3. adventní

Na našem adventním věnci zazářila třetí svíčka a my vám milí rodiče a přátelé naší školy posíláme další páteční pozdrav.

Příští týden bude u nás ve škole vše směřovat k vánoční radosti. Hlavní akcí bude Vánoční slavnost 21. prosince 2023Kostele Církve bratrské V Ladech 10. Odehrajeme dvě plnohodnotná představení: v 10:00 a v 17:00. Vzhledem k tomu, že je nás ve škole hodně, prosím, aby ti z vás či vašich blízkých, co mohou dopoledne, dorazili na první představení, abychom se rovnoměrně rozdělili. Děkuju za spolupráci! Pokud po obědě půjdou děti domů, prosíme, abyste je na druhé představení přivedli v 16:45 před kostel. Zůstanou-li v družině, přesuneme se s nimi do kostela přímo ze školy, a to i z Rychty. Po večerním představení v cca 18:15 se ještě můžeme potkat před kostelem při čaji a cukroví, které připravuje Spolek rodičů. Potkáte tam také naše žáky z 2.A, u kterých si budete moci zakoupit jejich výrobky ve prospěch mobilního hospicu Ondrášek. Jedná se o akci, kterou si vymysleli a zorganizovali sami druháci poté, co je s činností hospicu seznámila maminka spolužačky. Těšíme se na to, že si užijeme příjemné společné chvíle.

 

Ten, kdo procházel tento týden naší-vaší školou, mohl cítit vůni perníčků, které se v mnoha třídách pekly, uviděl vyšňořené třeťáky či čtvrťáky, kteří se chystali na divadelní vystoupení, slyšel nacvičování vánočních písní na Vánoční slavnost, zahlédl rozsvícení adventních svíček, a především si jistě všimnul dlouhého řetězu, který se vine celou školou a symbolicky nás všechny ve škole propojuje.

Kromě toho se v češtině učili prvňáci další písmenko, druháci poznávali měkké souhlásky, třeťáci se zabývali vyjmenovanými slovy po L, čtvrťáci pracovali se vzory podstatných jmen a páťáci opakovali přídavná jména měkká, tvrdá a přivlastňovací a také v dalších předmětech. Vidíte, že nezahálíme a čas se snažíme naplňovat efektivně.

Ještě jednou vás všechny moc prosím o podporu v hledání paní/pána do výdejny v Hrnčířích. Stále se nám nepodařilo vhodného člověka najít a od února nemáme nikoho na výdej. Prosím, oslovte své blízké, sousedy, známé. Děkuju.

Třetí svíčce adventní se také říká radostná. Mně osobně funguje si každý den říct, co mi dnes udělalo radost, komu jsem ji přinesl já? Věřím, že je dobré se takto ptát a vést k tomu také své děti (třeba před usínáním).

Milí rodiče, přeju vám radostný třetí adventní víkend.

za tým ZŠ

Jiří Luka