Páteční pozdrav 12_23/24

Milí rodiče, přátelé naší školy,

zdravíme vás den před státním svátkem z naší-vaší školy. Na Národní třídu se dnes vypravili druháci a třeťáci. Kromě plánovaného anglického divadelního představení v Redutě se třeťáci podívali k pamětní desce 17. listopadu a manžel paní učitelky Dany je provedl komentovanou prohlídkou přes Václavské náměstí. Došlo i na cinkání klíčů 😊. Dnes si o Dni boje za svobodu a demokracii povídali v páté třídě. Zastavil jsem se u nich, dlouho jsme se zdržel, naslouchal, byl překvapen množstvím informací, které při tvoření myšlenkové mapy dali dohromady, a uvědomil si, že už jsem v roli pamětníka…

1.A si povídali tento týden o neviditelných rukách, které mohou za to, že se máme dobře, i když je vlastně ani nevidíme a často o nich ani nevíme. Dnes pro ně vyráběly děti diplomy, tak se tu objevily diplomy pro paní kuchařky, pány policisty, trenéry, rodiče. V 1.B paní učitelka zahrála a zapívala pohádku o Šípkové Růžence a děti ve skupinkách příběh řadily do správného pořadí. Ve čtvrté třídě jsem při průletu školou narazil na tvorbu originálních receptů. Někteří je psali ručně, jiní na počítači.

 

V příštím týdnu ve čtvrtek přijede opět bibliobus podle svého pravidelného rozvrhu. O prodlouženém víkendu mohou tedy děti více číst, aby si příští týden vybrali nové knížky. Děkujeme, že je ve čtení podporujete a spolu s nimi si čtete.

V úterý proběhl na stavbě nové budovy školy další kontrolní den. Aktuální fotografie jsem dal na facebook a instagram, a tak se můžete podívat, jak stavba postupuje vpřed. V poslední době se začínají ozývat uchazeči o novou školu, a tak pro bude od zítřka na webu nezávazný registrační formulář, abychom měli o zájemcích přehled a mohli s nimi konkrétně komunikovat. Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo o naši-vaši školu (a to i o vyšší ročníky) jeví zájem, dejte jim vědět, že je možné se nezávazně registrovat.

Na začátku listopadu jsme měli dušičkový lampionový průvod, při kterém Spolek rodičů vybíral dobrovolný příspěvek, který na začátku adventního období ve škole předáme. Níže posílám poděkování ze Spolku:

Milí rodiče a milí žáci, rádi bychom Vám poděkovali za účast na lampionovém průvodu a také za úžasné, napečené dobroty. Doufáme že jste si to užili stejně jako my. Snažíme se vždy dělat maximum, ale je nás málo, a proto moc uvítáme, když se k nám připojí i další rodiče. Na akci se nám podařilo vybrat 1178 Kč na loutky pro děti do nemocnice. Z nadace si sbírku přijdou vyzvednout osobně a projekt dětem také představí. Je úžasné, když se děti učí již od mala, že je důležité podporovat nemocné  děti. Děkujeme! Budeme se těšit na viděnou při Vánočním setkání, spolek rodičů ZŠ Šeberov.

Podzimní čas nás pomalu přibližuje k času adventnímu, ve kterém nás čeká mnoho zajímavých akcí nejen ve škole, ale také v místní komunitě. Do svých kalendářů můžete zařadit např.::

  1. prosince – rozsvěcení vánočního stromu v Hrnčířích u Baráčnické rychty,
  2. prosince – rozsvěcení vánočního stromu v Šeberově (kde zazpíváme také my),
  3. prosince – mikulášská pohádka s nadílkou na náměstí v Šeberově. Podrobnosti o městských akcích najdete na stránkách obce.  

I ve škole nás čeká intenzivní (ale věřím, že krásné) předvánoční období. Advent je navíc letos nejkratší možný, jaký může být. Čtvrtá neděle adventní vychází totiž na Štědrý den, a tak první neděle adventní bude letos již 3. prosince. Chystáme se na různá divadelní představení, budeme nacvičovat písničky na Vánoční slavnost, do naší školy dorazí v prosinci Mikuláš, který je domluvený s páťáky, že mu pomůžou (při této akci si připomínáme mikulášskou tradici, děti nechceme strašit) a 21. prosince se můžete těšit na Vánoční slavnost v kostele V Ladech. Vzhledem k množství dětí ve škole si užijeme dopolední a odpolední představení, aby se dostalo na všechny. Podrobnosti vám zašleme s blížící se akcí.

Milí rodiče, čeká nás sváteční víkend. Hezky si jej užijte a těšíme se v pondělí zase na vaše-naše děti na viděnou…

za tým ZŠ

Jiří Luka