Páteční pozdrav 10_23/24

Milí rodiče,

zdravím vás v závěru dušičkového týdne a posílám další informace ze života naší-vaší školy.

Včera večer jsme se společně vydali na krátkou cestu světla s lampiony až k místu, kde jsme si zazpívali písničku Moje malé světélko, zamysleli se nad dušičkovým časem, nad přírodou ukládající se k zimnímu spánku, v tichosti zavzpomínali na naše blízké a připomněli si, za co vše můžeme být vděčni. Naučili jsme se společně novou písničku Můžeš mít radost a rozloučili se s tím, že naše světélko radosti můžeme roznášet dál. Celému programu předcházela příprava ve škole (někteří si dovyrobili lampiony, vyzkoušeli další výtvarné aktivity, splnili dovednostní úkoly a mohli si pochutnat na dobrotách od maminek), kde ještě doznívala halloweenská atmosféra a postupně jsme se přenesli ke ztišení podzimního večera. Děkuji Spolku rodičů za přípravu této další společné akce.

 

 

Po dušičkovém naladění večer jeli někteří naši žáci do sportovní hale v Holešovicích, kde se odehrávalo univerzitní hokejové utkání mezi Univerzitou Karlovou a ČVUT, tedy přesněji řečeno mezi týmy UK Kings Hockey Prague a ČVUT Engineers Prague. Obránce s číslem 22 v týmu Kingů aneb třídní našich páťáků pan učitel Jan Vávra měl ve vyprodané hale své příznivce z řad žáků, jiní vč. kolegů fandili u televizních obrazovek. Na utkání se mi dobře koukalo, svou rychlostí a nábojem mě zaujalo více než mnohá vrcholová utkání. Proč vám o tom ale píšu. Obě uvedené akce byly podle mě přínosné především pro pospolitost a to je kvalita, která je v dnešní doba stále více důležitá a je nosné pro atmosféru školy ji zažívat.

Ve čtvrtek vyrazili naši prvňáci na Vyšehrad, podívali se na historická místa a v kasematách si dokonce společně zapívali. Prvňáci paní učitelky Elišky poznali v tomto týdnu paní učitelku Terezu Kasalovou, která nám vypomohla v době nepřítomnosti paní učitelky třídní. S Terezkou se prvňáci určitě ještě potkají. Při „průletu školou“ jsem slyšel, jak hezky hláskují. V některých momentech jsem pro rychlost hláskování ani nerozuměl a děti ano.  Na tabuli měli prvňáci od paní učitelky každé ráno dopis, ten si pak četli a dále s ním pracovali. Ve 2.A v tématu Cesta lidí v čase zkoumali předměty, které se používali dříve a dnes už se nepoužívají. Ve 2.B malovaly děti podzimní stromy. Těším se, že jejich práce uvidím. Ve 3. třídách jsem dnes slyšel anglické písničky (dokonce od Beatles 😊) a viděl, jak děti hodnotí výstupy své práce. Čtvrťáci určovali slovesné kategorie a připravovali si písničky na vítání občánků, které se uskuteční příští úterý na Špejcharu od 15 hodin. Páťáci četli ze svých knížek a pogratulovali panu učiteli k vítězství ve včerejším hokejovém utkání.

V úterý jsem se zúčastnil hodiny plaveckého výcviku našich třeťáků. Musím za sebe říct, že voda v Jedenáctce je pro plavání opravdu velmi příjemná. V plaveckých stadionech bývá často studená, trochu jsem se toho bál, když mě děti zvaly, abych s nimi jel, že tomu bude také tady. Můžete být, milí rodiče, v klidu, voda je pro plavání opravdu příjemná. Výcvik probíhal také efektivně a instruktoři se svým skupinám dostatečně věnovali.

Tolik pro tentokrát zprávy ze školy. Milí rodiče, přeji vám všem krásný víkend!

za tým ZŠ

Jiří Luka