Páteční pozdrav 08_23/24

Milí rodiče,

týden opět utekl jako voda a je tu další pozdrav z naší-vaší školy.

Tentokrát vás zdravím s kolegyněmi ze setkání projektových škol zapojených v Pomáháme školám k úspěchu, kde společně plánujeme a posilujeme se, jak i v tomto školním roce v naší škole rozvíjet čtenářství, pisatelství a oborové kompetence. Už samotný název projektu souzní s naší vizí Škola pro úspěch každého žáka a obsahově nás v ní reálně podporuje. Setkání více jak čtyřicet pedagogů jsou velmi inspirativní a podobná sdílení jsou pro nás velkým profesním přínosem a mají pak pozitivní dopad na učení našich žáků.

Ve středu jsem v rámci „průletu školou“ opět navštívil jednotlivé třídy. V 1.A modelovaly děti písmenka z modelíny, některé četly u tabule otázky a odpovídaly na ně. V 1.B zrovna psali žáci číslice 5 do písanek. Ve 2.A ve skupinkách třídily lístečky s různými živočichy. Děti aktivně (a někteří téměř odborně) komunikovaly o různých znacích živočichů. Na závěr pak určovaly slova nadřazená, čímž se krásně propojily obory. 2.B byla zrovna na učení venku. Ve 3.A rýsovaly děti čtyřúhelníky a zkoumaly různost výsledku při použitý různých tvrdostí tužek. Ve 3.B právě probíhala angličtina a různými způsoby třeťáci procvičovali přídavná jména slim, tall, short, atd. V jedné skupině na toto téma dělali rozcvičku, ve druhé vyplňovali křížovku. Ve čtvrté třídě měla nová paní učitelka se svými žáky hodinu matematiky. Ve třídě byla pracovní atmosféra, některé děti pracovaly v prostředí dědy Lesoně, jiní pracovali samostatně na zadaném úkolu. Páťáci si připravovali čtenářskou aktivitu pro své prvňáky, kterou s nimi následující den uskutečnili. V tomto týdnu také začaly další nabízené kroužky. Na angličtinu se přihlásilo více dětí a díky ochotě paní učitelky jsme vyšli vstříc všem tím, že jsme otevřeli ještě jeden termín. Ve středu proběhl již první Barvínek a výtvory jsou úžasné. V kroužku je ještě jedno místo, tak pokud by někdo ještě chtěl, můžete své dítě dohlásit již přímo u paní učitelky na .

Ve středu k nám do školy zavítali předškoláci z šeberovské mateřské školky, zacvičili si v tělocvičně, prošli se školu a paní učitelka Martina pro ně měla připravené zajímavé aktivity. V těchto setkáních se bude pravidelně pokračovat, aby naši předškoláci byli dobře připraveni na vstup do školy. Děkuju paní učitelce, že se aktivně zhostila vedení předškoláků.

Příští týden budeme ve škole kratší dobu, neboť ve čtvrtek a v pátek jsou podzimní prázdniny. Ještě než začnou, tak si ve škole 25. 10. od 15 do 18 hodin užijeme halloweenskou oslavu. Těšíme se na společně strávený čas. Připomínám, že po podzimních prázdninách začne listopad a s ním přijdou dny, kdy vzpomínáme na naše blízké. Toto si připomeneme na další společné akci lampionový průvod 2. listopadu v 17 hodin, kterou pro naše děti připravují rodiče ze Spolku.

Stavba naší nové školy pokračuje dál a v tuto chvíli finalizujeme podrobnosti vnitřního vybavení. Na stavbu jsme se vydali v týdnu s panem učitelem Honzou, který se věnuje podrobněji vybavení sportovního zázemí. Začínají se také ozývat zájemci o studium na naší škole, s kterými se zatím individuálně potkáváme a informujeme je o naší škole.

Milí rodiče, přejeme vám krásný víkend!

za tým ZŠ

Jiří Luka