Páteční pozdrav 03_23/24

Milí rodiče,

zdravím vás v dalším pátečním pozdravu. Ani se nechce věřit, jak rychle další pátek přichází. Je tomu také proto, že se v naší-vaší škole stále něco děje.

Od pondělí do středy jsme se potkávali na třídních schůzkách. Sešli se také dobrovolníci ze Spolku rodičů, s kterými jsme se domluvili na spolupráci a aktivitách tohoto školního roku. První velkou akcí bude Lampionový průvod, který se uskuteční 2. listopadu 2023. Zároveň jsme naplánovali neformální rodičovskou kavárnu, o které vám napíši více v příštím pozdravu. Děkuji vám, že Spolek rodičů podporujete nejen finančně a těším se na setkání při společných akcích.

Neformální setkávání jsou součástí celé šeberovské komunity a již v příštím týdnu je možné se zúčastnit ve čtvrtek 21.9. 2023 v 18 hodin přednášky egyptoložky paní Veroniky Dulíkové v kavárně Why not Špejchar nedaleko od budovy školy. Hned příští sobotu 23.9. 2023 od 16 hodin se pak můžeme před naší pobočkou v Hrnčířích setkat na Svatováclavských slavnostech.

Ve čtvrtek u nás ve škole byla paní spisovatelka Ester Stará, která postupně všem třídám představila své knížky, svoji práci a zodpověděla dětem na jejich zvídavé otázky. O dalších akcích si čtete v Google učebnách. Dvě třídy byly tento týden v divadle, učíme se venku, vytváříme si ve třídách společná pravidla, naplno se již vzděláváme. Věřím, že si po prázdninách vaše děti již zvykly na školní práci spojenou s pravidelným režimem a do své školy se těší.

Milí rodiče, je mi jasné, že pro některé z nás jsou výdaje na začátku školního roku náročnější, proto připomínám, že by někomu mohly pomoci možnosti, které nabízí stát a Město Praha. Jedná se například o Balíček okamžité pomoci pro Pražany, kde lze pomoci s úplatou za stravné, poplatkem za ŠD a mimoškolní aktivity sloužící rozvoji žáků. Podpora může být přiznána žadateli, který má trvalý pobyt v hl. městě Praze a splní daná kritéria. V případě změny výše rodinných příjmů lze žádat i průběžně během roku, platba z Balíčku může být použita pouze na budoucí aktivitu. Dále tu je Příspěvek na školní pomůcky od státu prostřednictvím Úřadu práce ČR sloužící na školní pomůcky, školní aktovku či batoh, sportovní oblečení do hodin tělesné výchovy, přezůvky do školy, školu v přírodě, zájmové kroužky a mimoškolní aktivity. Podrobnosti k těmto možnostem najdete na stránkách Městské části

Šeberov: www.seberov.cz.

Milí rodiče, přeji vám krásný a klidný víkend, počasí má být přívětivé, tak si dny užijte se svými blízkými.

Za tým ZŠ

Jiří Luka