Páteční pozdrav 02_23/24

Milí rodiče našich žáků,

je konec prvního týdne v novém školním roce a všechny vás zdravím v dalším pátečním pozdravu. Mám radost, že se vše rozběhlo plynule a po pondělním příjemném setkání před budovou školy jsme vypluli NA CESTU událostí nového školního roku.

Naši prvňáci si v pondělí zazvonili své první zvonění a postupně se seznamují se školním prostředím, učiteli a svými spolužáky. Je krásné pozorovat, jak se každý den posouvají. Moc milé bylo, když při prohlídce školy přišli ke mně do kanceláře, všichni se tam vtěsnali, kluci bezostyšně zaujmuli místo v ředitelském křesle a společně jsme si zazpívali. Druháci už tento týden vyrazili na divadelní představení v Divadle v Dlouhé. V jejich působišti v Rychtě jsem je stihl už také navštívit a bylo znát, že se jim tam daří dobře. Třeťáci začali hned od úterý svůj plavecký kurz. Do 3.A navíc přestoupili noví žáci Mach a Šebestová i s kouzelným sluchátkem, tak se tam asi budou dít věci. Ve 3.B se to hemží příšerkami s.r.o., tak ani tam nebude o zábavu nouze. Čtvrťáci se vzájemně po prázdninách sbližují a připravují NA CESTU po České republice. Při tělocviku ve Sport centru Šeberov mě pěkně prohnali. Páťáci se zamýšleli nad naším celoročním tématem NA CESTĚ, vytvářeli si třídní pravidla a naplno se pustili do školní práce.

Není na co čekat, školní rok začal :-).

O třídních proběhlých i plánovaných akcích vás informují učitelé prostřednictvím Google učebny. Jen zmíním, že příští čtvrtek čeká všechny třídy v rámci podpory čtenářství setkání s paní spisovatelkou Ester Starou.

Některé aktivity zveřejňujeme v rámci propagace školy také na Facebooku a Instagramu. Pohledově volíme fotografie tak, aby na nich byly skupinky zdálky. Děkujeme, že se přidáváte.

V souvislosti s šířením školy vás, milí rodiče, chci poprosit o následující.

Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo hledá pro své dítě aktuálně ale i do budoucna vhodnou školu, tak jim o nás prosím dejte vědět. Ve škole máme stále volnou kapacitu a také vzhledem k budoucímu růstu se rádi se zájemci sejdeme a představíme naši koncepci. Děkuju.

Také bych vás rád poprosil, pokud víte o někom v Hrnčířích či okolí, kdo by měl zájem na 2 hodiny denně zajistit úklid v naší pobočce, tak nás prosím propojte.

Příští týden se společně potkáme na třídních schůzkách, kde vás pozdraví kromě učitelů také zástupci Spolku rodičů. Na tomto místě vám posílám pozdrav paní Jany:

„Vážení rodiče, přátelé školy a zejména děti, přejeme vám úspěšný nový školní rok! Jménem Spolku rodičů vás srdečně zveme na mimoškolní akce, které budeme pořádat během celého školního roku.

Pokud se chcete zapojit do činnosti Spolku, pomoc s organizováním akcí, nebo si jen nezávazně poslechnout, jak Spolek funguje, budete vítáni dne 11.9. od

18:00 hod. ve školní jídelně na společné schůzce Spolku. Děkujeme za podporu a pomoc. Těšíme se na Vás!“

Milí rodiče, ve škole jsme viděl, že si naše-vaše děti tento týden užily.

Přeji vám všem krásný víkend a věřím, že společně zažijeme hezký školní rok.

Za tým ZŠ

Jiří Luka