Jak probíhá sbírka…

Sbírka narůstá, jste úžasní!

Pátek:

od rána přes dopoledne přibylo mnoho věci od dalších dárců. Věci třídíme do krabic podle druhu, aby bylo vše přehledné. Přibylo hodně léků, pleny, deky a hlavně trvanlivé jídlo. Dále několik spacáků, baterie a vlhčené ubrousky. Všeho je odhadem již tak 12 metrů krychlových. Kontaktovali jsme dopravce Pragotour a je domluveno přistavení autobusu na 16 hodinu. Pokud můžete pomoci s nakládáním, budete vítáni.

Děkujeme.

Čtvrtek ráno:

Sbírka pomoci pro Ukrajinu začala dnes ráno slibně, mezi 7 a 8 hodinou se sešlo již několik krabic a tašek naplněných konzervami, polévkami, chlebíky, krekry a hygienickými potřebami, pár spacáků a prostěradel, dvě karimatky, trocha zdravotnického materiálu a baterií. Ze seznamu potřebných věcí je zatím nejméně prostěradel (2), léků (1 Paralen) a svítilen (žádná, ale slíbené máme zatím 3),  Druhou vlnu dárců očekáváme odpoledne a těšíme se na další příspěvky do sbírky. Podaří se nám naplnit autobus?

Čtvrtek odpoledne:

V 17 hodin jsme pro dnešek sbírku ukončili. Přibylo nám nějaké jídlo, léky i prostěradla, několik dek a pár dalších spacáků a karimatek, dětské pleny, vlhčené ubrousky, dámské hygienické potřeby. Pečlivě vše (tedy kromě těch spacáků a karimatek) rovnáme do krabic, aby se ušetřilo místo – takže z původně velikááánské hromady máme objem, co by se vešel tak do dvou běžných osobních aut, kdyby se zaskládala celá, kromě místa řidiče :-). Ale ještě nekončíme, zítra ráno pokračujeme…

Pátek ráno

V ranní „školní dopravní špiččce“ jsme skoro nestíhali přebírat od rodičů, dětí i zaměstnanců školy tašky a krabice s potravinami, léky, obvazovým materiálem a dalšími potřebnými věcmi. Máme spoustu vlhčených ubrousků, plenek a dámských hygienických potřeb, dvě bedny s prostěradly, krabici plnou léků a další s obvazovým materiálem, přibývají i deky či spacáky. Z potravin tu jsou hlavně konzervy a polévky v kelímcích i bez, kapsičky s ovocnou přesnídávkou, různé druhy trvanlivých chlebů a křupavých plátků atd. Celkové množství se nám zvýšilo asi o dvě třetiny včerejšího objemu. Jsme zvědaví, kolik do odpoledního ukončení sbírky ještě přibyde. Děkujeme všem, kteří se zapojují!

Na tomto odkazu se můžete podívat na to, jak sbírka funguje a dostává se na potřebná místa (z minulé cesty): https://www.youtube.com/watch?v=OLIQ8y3XxP0