Sbírka pro Ukrajinu – čtvrtek 17. 3. od 7 do 17 + pátek 18. 3. od 7 do 16

Vážení rodiče, žáci, zaměstnanci a přátelé školy

obrátil se na nás dopravce Pragotour (jezdíme s ním na školní akce), s nabídkou zprostředkování pomoci lidem na Ukrajině, formou sbírky potřebných věcí, které doručí přímo do míst jejich nedostatku.

Nabízíme vám možnost připojit se aktivně k této formě pomoci.

Seznam s doporučenými věcmi (uveden níže) je sestaven přímo na Ukrajině.

– Spacáky, deky, karimatky

– prostěradla do nemocnic, někde nefungují prádelny, potřebují nové a nové

– konzervy: paštiky, masové, fazole v tomatě…

– trvanlivé pečivo – krekry, žitné a podobné trvanlivé balené plátkové chlebíky – trvanlivost min. měsíc

– polévky instantní v kelímku, mističce – rovnou se zalijí vodou

– léky – analgetika, paraleny, živočišné uhlí, gel na popáleniny, pastilky proti bolení v krku

– baterie tužkové, buřty, svítilny, powerbanky

– dětské pleny všechny velikosti, dámské hygienické potřeby, dětské vlhčené ubrousky

Kdyby někdo měl neprůstřelné vesty a škrtidla proti vykrvácení.

Autobus bude odjíždět od školy v pátek 18. 3. v 16 hodin.

Přestože se jedná o krátký termín, věřím, že opatříme potřebné věci a v pátek je odešleme.

Sbírku potřebných věcí budeme shromažďovat ihned od čtvrtka ráno až do pátku odpoledne.

Pokud se rozhodnete pomoci touto účinnou formou, můžete věci vozit do školy a umístit je do tělocvičny vchodem ze dvora, kam můžete zajet autem od 7:00 do 17:00 hodin.

Všem dárcům jménem lidí zůstávajících a bránících Ukrajinu, děkujeme.

Jaroslav Střeštík