Hry, hlavolamy a svatý Václav?

Ve středu 25. září jsme se vypravili do Novoměstské radnice na výstavu Hry a hlavolamy. Vešli jsme do velkého sálu a nevěřili svým očím. Na každém stolku pro čtyři, a  to jich tam bylo nejméně dvacet, byly připraveny herní plány různých her. Stačilo si jen sednout a hrát. K dispozici nám byli instruktoři, kteří hráli s námi a hry, pokud to bylo potřeba, vysvětlovali. Někdo zůstal u hry delší dobu, jiné lákala možnost vyzkoušet si her co nejvíc. V dalším sále na nás čekaly hlavolamy. To byla teprve výzva, pokořit zapeklitost ježka v kleci, vytáhnout kuličku až na vrchol Mont Everestu nebo vyprostit kroužek z pout. Užili jsme si to náramně! Cestou do školy jsme to vzali přes Václavské náměstí a pod sochou svatého Václava si připomněli, co o něm všechno víme a co víme o sousoší, které je pro Pražany tak symbolické. Byl to prima den!