Akce Spolku rodičů ve školním roce 2020/2021

Vážení rodiče, žáci a přátelé školy,

v letošním školním roce jsme pro Vás připravili následující akce, na které Vás jménem Spolku rodičů při ZŠ Šeberov všechny srdečně zveme:

1. 10. 2020 – Malá školní slavnost – k zahájení nového školního roku jsme se rozhodli uspořádat na zahradě školy Malou školní slavnost s opékáním buřtů a živou hudbou. Čas bude ještě upřesněn, předpokládáme od 16, spíše ale od 17 hodin.

17. 12. 2020 – Vánoční setkání – připravíme pro Vás po vánočním vystoupení žáků drobné občerstvení, svařené víno, punč a jiné dobroty k navození vánoční atmosféry, popovídání si s přáteli a popřání krásných svátků. Před kostelem Církve bratrské V Ladech 10, po skončení vystoupení, cca od 18:30.

2. 2. 2020 – Masopust hrou – v ZŠ Šeberov si děti i rodiče na jednotlivých stanovištích vyzkouší deskové hry a vyřeší i složitější hlavolamy, závěr večera bude zakončen karnevalovou diskotékou v tělocvičně . Čas ještě upřesníme, zatím předpokládáme od 17 hodin.

na konci června  (termín ještě upřesníme) – Zahradní slavnost – rozloučení se se školním rokem 2020/2021, s páťáky  a ostatními spolužáky u ohně a hudby

Samozřejmě sledujeme vývoj situace v souvislosti s šířením Covid-19 a budeme reagovat na aktuální stav v době plánovaných akcí. Budeme vás o všem včas informovat na webových stránkách školy i na naší nástěnce ve vestibulu školy.

Máte -li zájem se jakkoliv zapojit a pomoci nám, napište nám na mail Spolku rodičů –  . Budeme se na Vás všechny těšit!

Masopust hrou

Ve čtvrtek 5. 3. proběhl první ročník akce „masopust hrou“ pořádaný Spolkem rodičů. Děti si na jednotlivých stanovištích vyzkoušely a zahrály deskové hry a vyřešily i složitější hlavolamy. Závěr večera byl v tělocvičně zakončen karnevalovou diskotékou s tanečním vystoupením a malým překvapením pro děti. Díky rodičům a přátelům školy bylo ve školní jídelně připraveno menší občerstvení. Bylo krásné vidět nadšení dětí do her a jejich vzájemnou spolupráci. Věříme, že si zábavné odpoledne všichni společně užili.

Děkujeme všem za podporu, pomoc s přípravou a realizací celé akce, škole za zázemí a podporu, rodičům a přátelům školy za pomoc s realizací.

Děkujeme za velkou účast na prvním ročníku masopustu hrou a skvělou atmosféru. Těšíme se na příští akci!

Spolek rodičů

BÍLÝ KŮŇ, VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ, 17.11.

V tomto týdnu jsme v naší školní družině zažili opravdu pestrou tvorbu.  Přivítali jsme Martina na bílém koni – stříhali jsme, lepili a zdobili papírové jezdce. Daniela nacvičila s dětmi z družiny uvítání malým občánkům – děti recitovaly, hrály a zpívaly. Měli jsme tu čest být zkušebními diváky. Potom jsme si ještě připomněli výročí sametové revoluce prací s klovatinou, křídou a stříháním klíčů či květin. Někteří si i vyzkoušeli pocit být za zdí. Nezapomínáme si pohrát, zahrát divadélka ani zazpívat. Zdravíme všechny rodiče.

Objednávky knih z katalogů Knižní klub Fragment, Knižní klub Albatros, Knížata, Mladá fronta a další

Vážení rodiče a žáci naší školy.

Byla jsem pověřena nabídkou a objednáváním knih z nabízených katalogů. Protože chceme šetřit naše lesy a nehromadit papírový odpad, požádala jsem firmy nabízející katalogy o jinou formu nabídky. Do tříd dostaneme od nakladatelství vždy jeden výtisk k prohlížení žákům.  Pokud se žákům něco bude líbit, můžeme mu stranu k objednání vytisknout a on ji odnese domů. Další možnost k prohlížení v katalozích je na počítači .

zde uvádím odkazy:

Knižní klub

Pokud si něco vyberete z nového nebo i starého katalogu. Vytisknete si objednávkový list, vyplníte a žák mi objednávku donese. Kdo nemá možnost k tisku, napište mi email s žádostí a já to vytisknu. Objednávka musí být podepsána zákonným zástupcem.

Termíny k uzávěrce má každý katalog jiný. Jakmile objednaná kniha dojde, pošlu Vám zprávu v žákovské s požadavkem na uhrazení a vyzvednutí.

Těším se na spolupráci.

Miriam Neubertová