Zvýšení poplatku za školní družinu od 1. 1. 2023

Vážení rodiče,

vzhledem ke zvyšování cen materiálu i energií jsme po mnoha letech nuceni přistoupit ke zvýšení poplatku (školného) za školní družinu, a to o 25%.

 

Nový ceník platný od 1. 1. 2023:

odpolední ŠD: 250,- Kč

ranní ŠD: 50,- Kč

odpolední + ranní ŠD: 300,- Kč

 

Děkujeme za pochopení!

 

Připomínáme, že do 15. ledna je splatný poplatek za leden – červen. Prosíme, zkontrolujte, že máte uhrazený poplatek za měsíce září – prosinec, stále evidujeme nedoplatky.

 

Eva Pálková, hospodářka školy

ŠD po prázdninách

Milé děti, zdravíme po prázdninách!

Jistě jste plni zážitků a očekávání, budeme si o nich povídat.

Budeme také naslouchat, číst, poznávat, stavět, hrát i zpívat, psát, kreslit i malovat, modelovat i skákat a běhat.

ČEKÁ NÁS ROK PLNÝ ZMĚN, na které se těšíme.

První den se všichni setkáme v Šeberově, ale hned druhý den se s druháčky uvidíme v Hrnčířích.

Kdo chce chodit do družinky, musí mu rodiče vyplnit přihlášku i zápisový lístek. Kdo je dosud neodevzdal, dostane je hned první den k vyplnění.

Těšíme se na Vás.

Vaše paní vychovatelky Anežka, Jana, Miriam, Olinka a nová posila Petra

BÍLÝ KŮŇ, VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ, 17.11.

V tomto týdnu jsme v naší školní družině zažili opravdu pestrou tvorbu.  Přivítali jsme Martina na bílém koni – stříhali jsme, lepili a zdobili papírové jezdce. Daniela nacvičila s dětmi z družiny uvítání malým občánkům – děti recitovaly, hrály a zpívaly. Měli jsme tu čest být zkušebními diváky. Potom jsme si ještě připomněli výročí sametové revoluce prací s klovatinou, křídou a stříháním klíčů či květin. Někteří si i vyzkoušeli pocit být za zdí. Nezapomínáme si pohrát, zahrát divadélka ani zazpívat. Zdravíme všechny rodiče.

 

 

 

 

 

 

 

Stavíme…

Stavíme rádi, často a čím dál líp. Denně vznikají úžasná díla. Domy i celá města, stroje, zahrady a spousta dalšího, co by vás dospělé ani nenapadlo. Včera jsme se rozhodli zkusit postavit věž. A ne jen tak obyčejnou. Tu nejvyšší, ze všech dílků stavebnice Kapla (je jich 1000). Vystřídalo se nás u stavby asi deset. Malí i velcí. Jak věž rostla, rozdělovali jsme si role: ti menší nosili a podávali kostičky, ti větší dosahovali čím dál výš a rovnali dílky na sebe. Spolupráce to byla skvělá!

Nebylo jednoduché věž vyvažovat. Abychom dosáhli výš, přitáhli jsme si židle a pak i lavice. Úplně nahoře se nám věž trochu sešikmila ke straně, ale nespadla! Při posledním měření jsme naměřili neuvěřitelných 210 cm! A to jsme ještě asi 5 nebo 10 cm přidali. Věž už byla hodně nestabilní a další dílky už by neunesla – tak jsme se rozhodli ji společně zbourat. Vytáhnout spodní dílek, tři, dva, jedna…

Babí léto v ŠD

Školní družina se snaží vyčerpat každý paprsek ze zbytku léta a vychází i mimo školní zahradu. Podařilo se nám i několikrát využít textilní beztyčkové draky.  Dokážeme využít velkého prostoru a krásného tepla.  Možná se nám podaří i vázat dlouhé ocasy z listí.