Prvňáčci zdraví z Maštalí

Prvňáčci zdraví ze své první školy v přírodě!

V pondělí jsme se ubytovali, navštívili záchrannou stanici Pasíčka, zahráli si v lese několik pěkných her a po večeři si povídali o programu a pravidlech školy v přírodě. Na dobrou noc si čteme Dobrodružství veverky Zrzečky.

V úterý jsme podnikli celodenní výlet autobusem do Borku a pak pěšky zpět. Překonali jsme přitom spoustu překážek: skály, rokle, kameny a kořeny, potoky, drobný déšť i únavu. Prohlédli jsme si pískovcové skalní útvary Městských a Toulovcových maštalí, pozorovali užovku, cvičili rovnováhu na padlých kmenech, ochutnali vodu ze studánky, postavili několik pozoruhodných staveb, trochu se honili a trochu vyli, a několikrát potkali čtvrťáky. Do hotelu jsme se vrátili zrovna včas na večeři; po ní jsme se sešli ve společenské místnosti a napsali a nakreslili pohledy domů.