Jak poznáváme včelí svět

Když jsme vletěli do našeho školního úlu, zapřemýšleli jsme, co se vlastně chceme o včelách dozvědět. První odpovědi jsme jeli hledat do Včelího světa v Hulicích. Děti zkusily sestavit úl, setkaly se s opravdovými včeličkami, zahrály si na včelaře i včely. Díky mnoha interaktivním exponátům si každý našel to, co ho zajímá. Samotný výukový program byl velmi poutavý a děti zaujal. Na památku si děti mohly vyrobit svíčku ze včelího vosku. Po návratu jsme společně zjišťovali odpovědi, které jsme se ve Včelím světě dozvěděli, případně zda nás návštěva vedla k dalším otázkám. Tento postup učí děti třídit si myšlenky a stanovovat si poznávací cíle. Tyto dovednosti se jim budou hodit v celém dalším procesu učení.