Den s Andersenem a jarní prázdniny

Vážení rodiče,

v pátek 10. 3. se uskuteční  během dopoledního vyučování již tradiční akce Den s Andersenem. Je zaměřena na práci s knihou a prožitkové čtení. Letos se budeme věnovat knize Největší přání autorky Ester Staré. Žáci budou propojeni napříč ročníky do skupin, které budou díky různým výukovým metodám zpracovávat vlastní záznam ze čtení. Po té se žáci rozdělí do expertních skupin. Zde se budou věnovat aktivitám, které jim poskytnou nové informace a dovednosti, které po návratu do svých domovských skupin předají svým spolužákům. Na závěr proběhne sebereflexe a vyhodnocení. Cílem akce je kromě prožitků spojených se čtením, vytvoření ústřední postavičky hračky koníka (asi 30 ks), které bychom rádi dopravili dětem do Oděsy.

Po ukončení akce následují po víkendu v týdnu od 13. do 17. března jarní prázdniny.

Přejeme všem prožití  hezkých dní.

vedení školy