Třídní učitelka: Mgr. Kateřina Slaná, konzultační hodiny: úterý od 13:00 do 14:30 (po domluvě) |
Aktuality z činnosti 3. třídy
Milí třeťáci,
prázdniny pomalu končí a vystřídá je nový školní rok ve znamení změn. Ve třídě se na vás budou těšit nové paní učitelky a veverku Madlenku nahradí jiné zvířátko. Jaké myslíte, že to bude? Napovíme vám, že ho můžeme potkat v ZOO. Co s ním asi zažijeme? Jak ho pojmenujeme? Společně se projdeme kolem vyjmenovaných slov, písemného sčítání, zjistíme něco o vesmíru, budeme kreslit, tvořit, cvičit a zpívat nové písničky.
Těšíte se? My ano!
Kateřina Slaná a Marie Nedvídková
Opět spolu!
Scházíme se po dlouhé době všichni v jedné třídě. Hurá! Jaké to bude? Co nás čeká? Především nás čeká parta kamarádů, budeme se i nadále učit spolu vstřícně komunikovat a spolupracovat. Budeme šplhat zase o něco výš – po větvích do koruny stromů. Po jakých větvích? Pokud se dobře dívám, tak vidím například větev s názvem „vyjmenovaná slova“ nebo „písemné sčítání“. A dokonce novinku – dílnu psaní! Zkrátka stojí před námi několik výzev, které nás posunou zase o kousek dál. S chutí do toho! 🙂
Informace TU k domácí výuce
Vážení rodiče, zobrazení týdenních plánů funguje v nezměněné podobě (v záhlaví třídní stránky). Učivo bude zadáváno prostřednictvím denních plánů, které budou k dispozici na sdíleném Google disku. Přístup získáte pomocí odkazu, který obdržíte v e-mailu. Na tomto disku získáte veškeré potřebné materiály pro domácí výuku. Zároveň tam budete vkládat 1x týdně naskenované či vyfocené práce žáka určené k odevzdání.
Projektový den 3. třída
První část projektového dne strávili třeťáci v učebně první třídy s paní vychovatelkou Ivou Jindrovou. Už ze školní družiny víme, že má blízko k rostlinám a přírodě vůbec; dnes však měla dost prostoru na to, aby nám kromě popisu jednotlivých činností svázaných s péčí o zeleň i nabídla i ucelený přehled zahradnických profesí. Na mnoho schopností a dovedností, které zahradníci ke své práci potřebují, jsme spojenými silami dokázali přijít sami, ale i tak nebyla nouze o překvapení. V praktické ukázce jsme poznávali větve opadavých i neopadavých stromů a keřů, a dozvěděli se o nich ještě mnoho zajímavého. V menších skupinkách jsme potom k obrázkům rostlin přiřazovali jejich názvy a semena, a k více než polovině z nich se nám povedlo najít i písničku nebo říkadlo, ve kterých se o nich mluví. Mimochodem, což takhle dát si špenát?
Po svačině nás už přímo v naší třídě čekala paní Vlková, projektová manažerka pracující na Ministerstvu zdravotnictví. Od ní jsme se dozvěděli nejen, podle jakých kritérií dává projektový manažer dohromady svůj tým, jak se postupuje od nápadu k jeho uvedení do praxe, a odkud se peníze na podobné projekty berou, ale také, kolik práce a peněz je potřeba k vytvoření ambulantních „domečků“, které pomáhají dětem s problémy trávit co nejvíc času doma a ve škole místo v nemocnici, a kteří profesionálové budou v těchto domečcích pracovat.
Posledním bodem programu byla reflexe. Při ní si každý žák vybral dvě libovolné profese, které mezi sebou porovnával, a potom se hlouběji zamyslel nad jedním povoláním a zvážil, nakolik a proč pro něj je či není vhodné.
Vysvědčení a pizza – třeťáci
Učivo prvního pololetí bylo plné zajímavých témat, naučili jsme se spoustu nového. Pozorné čtení s porozuměním si děti jistě procvičí, když si doma s rodiči sednou nad svým slovním hodnocením; ještě před předáním vysvědčení jsme si ale v praxi prošli mnoho témat, s kterými jsme se ve výuce setkali. Stačila k tomu obyčejně – neobyčejná pizza, při jejíž přípravě a následné konzumaci jsme si procvičili nejen práci ve skupině, ale zapojili jsme i všechny smysly, a posléze i zažívací soustavu. Kromě toho jsme si zopakovali dělení celku na části. A aby nepřišla zkrátka ani angličtina, přidáváme ještě jednu informaci: Šunka se anglicky řekne . To se docela hodí, že? Ham, ham, ham….
Začínáme s vyjmenovanými slovy – 3. třída
Na začátku listopadu jsme začali s vyjmenovanými slovy po B. Postupně jsme se seznámili se všemi slovy, objevili jsme význam jednotlivých slov při různých aktivitách ve skupinách, ve dvojicích i samostatně.
Vytvořili jsme si také několik pomůcek pro lepší zapamatování:
Přehled všech VS po B, který se nám vejde do kapsy.
Na tabletu jsme si vytvořili několik slov a umístili jsme si je na nástěnku.
Podzimní učení venku – 3. třída
Od září jsme se poctivě chodili učit každý čtvrtek na čerstvý vzduch do okolí naší školy nebo do nedalekého lesa. Probírali jsme různá témata – základní informace o Praze, povrch České republiky, stromy známé i neznámé, houby a další. Výuku si vždy užíváme a ve volných chvílích sami zkoumáme, stavíme a pozorujeme na vlastní pěst, to co nás zrovna v danou chvíli zajímá. Nezapomínáme ani na kolektivní pohybové hry, pracujeme ve skupinách, sami nebo ve dvojici.