Výtvarný kroužek – prosinec, leden

Momentální počasí je spíše jarní, ale chtěla bych Vám ještě ukázat práce z výtvarného kroužku, které děti vyrobily koncem roku. Inspirovaly nás jednotlivé adventní obyčeje i samotné Vánoce.

Děti vytvořily prostorové leporelo na téma „peklo“. Čerti jsou ztvárněni rozfoukáním tušových skvrn a dokresleni. Dále jsme si prořezali „schůdky“, které se při otevření přeloženého kartonu vyklopily a na ně jsme čerty nalepily. Vyzdobení pekla bylo už na fantazii každého výtvarníka.

Dále jsme se věnovali kladným postavám – andělům. Začali jsme lepenými kolážemi na velký formát, pokračovali jsme výrobou textilních prostorových andělů, vhodných k zavěšení. Tato práce již vyžadovala zručnost a velké soustředění. Děti se začaly učit šít a nebát se ostré jehly 🙂

A protože děti práce s jehlou a bavlnkami velmi bavila a chtěly v ní pokračovat, na úplný konec roku jsem připravila šití ozdoby na stromeček. Na látku s tištěnými motivy zvířat jsme dovyšili jako pozadí trávu a větve a následně celou ozdobu obšili a přidali poutko. Po Vánocích lze tento výtvor použít jako jehelníček.

Od začátku roku již pracujeme na větším komplexním projektu na téma „Cirkus“. S výsledky této práce Vás opět seznámíme.

Ing. Ester Jebavá, výtvarný kroužek