Příchod zimy

1.třída: Příchod zimy

V první třídě máme vyvěšený na nástěnce Ladův kalendář. Zkoumáme, jak čas plyne a co je charakteristické pro jednotlivá období v roce. Zaujala nás knížka „Veverka Zrzečka“ od Josefa Zemana, která nás bude dále provázet a jejíž příběh začíná právě v zimě. Zjišťujeme, jaké má které zvířátko stopy a listujeme knížkami o zvířátkách. Získáváme další povědomí o nich, jak vypadají a jak žijí, děti velmi rády vypráví také své zkušenosti, například „ O setkání s užovkou při letním koupání“.

O zimě si nejen povídáme, zima nás provází i ve výtvarném projevu. Vznikly krásné portréty paní „Zimy“. Celou školou v letošním roce vane povídání a písničky o Eskymácích. A tak se přidáváme zpěvem „ Grónské písničky“ a výrobkem Eskymáka z papíru, textilu a vaty.

paní učitelka Anna Melicharová