Jaké aktivity se uskutečnily u prvňáčků

Na výletě podzimní přírodou
Sázení cibulek tulipánů
Naši patroni čtou prvňáčkům

V uplynulém týdnu si děti mohly užít doprovodné aktivity venku související s podzimem. Pouštěli jsme draky, pozorovali jsme přírodu, zažili déšť padajícího listí, viděli labutě a lysky. Do země jsme vložili cibulky tulipánů. Ve čtvrtek nás navštívili naši patroni se svojí oblíbenou knihou, kterou četli v první třídě, a prvňáčci poslouchali. V závěru si přátelsky popovídali a prvňáčci byli rádi.

V matematice jsme nahlédli do nového prostředí orientace na plánku. Nejdříve jsme si vytvořili vlastní plánek, kterým jsme se i prošli doopravdy. Naučili jsme se jednotažku jablíčko a začali s nácvikem vratného tahu. To je trochu náročné. Mít správný směr, lehce psát a odhadnout správně velkou mezeru budeme dále trénovat.

.