Informace školní jídelny

Vážení rodiče,

od září budeme spolupracovat s novou jídelnou, obědy pro nás nově bude vařit jídelna MŠ Jesenice. Současně dojde k několika změnám:
odhlašování obědů: nově bude možné až do 12:00 hodin pracovního dne na další den, (odhlašování na pondělí bude uzavřeno v pátek ve 12 hodin), pondělní odhlášení už nebude možné ani brzy ráno (jídelna začíná připravovat obědy v 6:00 hodin ráno a suroviny již musí mít nakoupené a nachystané)
– dochází ke zvýšení cen (zdražují ale všechny jídelny z důvodu navýšení cen surovin i energií)
nové ceny obědů: žáci, kteří v tomto školním roce (1. 9. 2022 – 31. 8. 2023) dovrší 7-10 let, platí 35,- Kč, žáci, kteří v tomto školním roce dovrší 11-14 let, platí 38,- Kč
výše měsíčních záloh: 675,- Kč (7-10 let) a 735,- Kč (11-14 let), záloha je splatná 20. den v měsíci na další měsíc
– vyzvednutí oběda v prvním dni nemoci žáka je možné od 11:15 do 11:30 hodin (v obou budovách)

V letošním roce se z technických důvodů dosud nepodařilo vrátit přeplatky, které máte na stravném, ponecháme je tedy jako zálohy na nový školní rok, pokud souhlasíte.

Organizace prvních školních dnů:
v pondělí 5. 9. bude školní rok zahájen se všemi žáky v budově V Ladech. Obědy budou plošně odhlášené, kdo máte o oběd zájem, přihlaste si ho prosím do 2. 9. (do 12:00), nejlépe přes webový jídelníček, přihlašování by již mělo fungovat (rodičům žáků prvních tříd nyní rozesílám přístupové údaje). Obědy pro všechny budou vydávány v budově V Ladech, a to od 11:30, družina bude v provozu i pro ty, kdo zatím nemají odevzdanou přihlášku, je ale nutné mít lístek od rodičů, kdo a kdy dítě vyzvedne.
od úterý 6. 9. budou obědy plošně přihlášeny v běžném režimu. Prosím, důsledně a včas odhlašujte obědy v případě nepřítomnosti vašeho dítěte, děkujeme.

Má vaše dítě lékařem nařízené dietní stravování? I na tyto situace jsme připraveni, kontaktujte prosím hospodářku školy a školní jídelny.

Máte finanční potíže a placení obědů je pro vás nedostupné, ale vaše dítě by na obědy rádo chodilo? Škola není zapojená v projektu Obědy pro děti, protože nás zatím nikdo z rodičů neoslovil s tímto požadavkem. Pokud byste potřebovali pomoc s hrazením obědů, kontaktujte prosím hospodářku školy a školní jídelny co nejdříve (žádost na školní rok 2022/2023 lze podat jen do konce září).

Chcete ochutnat jídlo z nové jídelny? Připravujeme pro vás tuto možnost během září, více informací ještě dostanete…

Děkujeme za spolupráci! Tým školní jídelny ZŠ Šeberov

Eva Pálková, hospodářka školy a školní jídelny, Martina Vavřičková a Věra Skácelová, pracovnice výdejny V Ladech, Irena Raulímová, pracovnice výdejny K Šeberovu, a školník Miloslav Nepraš, který obědy dováží