Čtvrťáci v Toulcově dvoře

V pátek 20.10. se čtvrťáci naší školy vypravili do Toulcova dvora na výukový program o půdě. V sále Toulcova dvora hmatem určili všechny složky půdy, zahráli si společně hru na to, jak vzniká půda. Hodně je překvapilo, jak pomalu půda vznikne a jak je vlastně vzácná. Pak už je čekal pobyt venku. Pozorovali, jak na půdu působí déšť a vítr a jak můžeme půdu chránit. Nejzajímavější pro děti bylo chytání živočichů přímo z půdy a jejich pozorování lupou, určení podle klíče o jakého živočicha se jedná. Potom obyvatele půdy pustili zpět do jejich domečků a čekal je závěr a hodnocení opět  v budově. Všechno se pěkně vydařilo, poznali mnoho nového a přálo jim i počasí. Už se moc těší na program o vodě, který je čeká v listopadu.