Už tři měsíce ve škole! :)

Žáci prvních tříd mají stále napilno, už znají tolik písmenek, že si dokážou přečíst krátký text třeba o pavoukovi, a to jsme ve škole jen 3 měsíce! Ale díky tomu, že se učíme podle genetické metody, kde poznáváme nejprve velká tiskací písmena, tak dokážeme brzy úspěšně číst a psát a to je přesně to, co nás motivuje k další práci. V matematice poznáváme sčítání i odčítání hned v několika prostředích – krokujeme na krokovacím pásu, ve sčítačích trojúhelnících sesypáváme jednou ponožky jindy kaštany, nebo porovnáváme velikost vagónků. No zkrátka pořád se něco děje! A když nejsme ve třídě, objevujeme, jak se fouká sklo s panem sklářem. Nebo jak vzniká tvaroh či chléb v Toulcově dvoře, nebo se učíme chodit přes přechod. Teď už se těšíme, jak společně ve třídě prožijeme advent a Vánoce.