Květen v první třídě

Květen v první třídě

A konečně se posouváme do čítanky. Ne že bychom již dříve nečetli, ale naše čtenářské dovednosti stále rostou. Zahajujeme první čtenářské hodiny, na kterých si můžeme vybírat z pestré nabídky knížek nejen pro úplně začínající čtenáře. Máme tady také Dášenku od Karla Čapka a oblíbený komix Barbánek. Děti čtou doma i ve škole a připravují se na pasování na čtenáře, které proběhne ve spolupráci s jejich patrony z páté třídy v červnu.

Jak už bývá naším zvykem, v květnu se snažíme jet s dětmi do přírody. Pro prvňáčky to byla první „škola v přírodě“. Letos jsme zavítali ne příliš daleko, do hájovny u Světic, kterou spravuje ekocentrum „Muzeum Říčany“. Část programu zaměřeného na řemesla vedly lektorky z ekocentra. Děti si vyzkoušely řemeslo pekaře, dráteníčka, přadleny a tkalce. S dráteníkem si například vyrobily vlastní bublifuk- tu část, která se namáčí, bubliny jsme pak pozorovali, a letěly opravdu daleko. Nechybělo ani sportovní odpoledne, bojovka a hledání pokladu. Děti se naučily orientovat se podle mapy a luštit šifry. Bylo nám v přírodě pěkně, líbil se nám volný čas na hraní v lese, stavění domečků a volný čas na stolní hry v podvečer. Jídlo jsme si z části připravovali sami, a tak zazněla také píseň „Červená se line záře oheň…“ a zavanula vůně opečených buřtů.

Anna Melicharová